CSI po polsku, czyli genetyka na sali sądowej


MINIONA -

Warszawa

Czy seriale kryminalne wpływają na pracę ekspertów sądowych? Jak interpretować wyniki badań DNA? Odpowiedzi na te pytania dostarczą „Horyzonty poznania SWPS”. Kolejne spotkanie z cyklu już w najbliższy czwartek 8 grudnia o godz. 18.00 w warszawskiej siedzibie uczelni przy ul. Chodakowskiej 19/31. Wstęp wolny.

Tym razem gościem uczelni będzie profesor Tadeusz Dobosz, jeden z pionierów wprowadzenia technologii badań DNA do polskiej medycyny sądowej. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przebiegała historia badań DNA, na czym polega medycyna sądowa oraz na jakie cechy wskazuje badanie DNA mieszkańców Wrocławia. Dyskusję poprowadzi Wojciech Eichelberger.

 

Tadeusz Dobosz jest biologiem ze specjalizacją z biochemii, profesorem Katedry Medycyny Sądowej i kierownikiem Zakładu Technik Molekularnych Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Obecnie zajmuje się genetyką sądową oraz medycyną molekularną.

 

„Horyzonty poznania SWPS" to nowatorski cykl comiesięcznych otwartych spotkań z wybitnymi naukowcami z Polski i zagranicy organizowany przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Zaproszeni goście to przedstawiciele nauk przyrodniczych, humanistycznych i społecznych, którzy wpisują się w interdyscyplinarny profil uczelni. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Gościem styczniowego spotkania będzie profesor Tadeusz Gadacz, filozof i religioznawca. „Horyzonty poznania SWPS” z jego udziałem już 19 stycznia o godz. 18.00.

 

Więcej informacji: www.swps.pl/horyzontypoznania.






Źródło:  http://www.swps.pl

Aktualizacja:  2011-12-06 00:00:00