Konferencje naukowe 2019

 

Konferencja naukowa DZIEŃ DLA PUSZCZY poświęcona Puszczy Białowieskiej


-
Kraków

Fundacja Europejskie Centrum Ziemi oraz Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają wszystkich miłośników przyrody na konferencję naukową pt.„Dzień dla Puszczy”, która odbędzie się w piątek 2 grudnia 2011 r., w godz. 11:00 – 20:00, w auli (sala PO.1.1) Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego na ul. Gronostajowej 7.

W ramach ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Lasów konferencja zostanie w szczególności poświęcona ostatniemu pierwotnemu lasowi Europy - Puszczy Białowieskiej i jej ochronie, oraz Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000. Temat ten zostanie ujęty w sposób holistyczny, uwzględniający różne aspekty, zarówno przyrodnicze jak i ekonomiczne, kulturowe i filozoficzne. Celem konferencji jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: Po co nam dzika przyroda i jak ją chronić dla przyszłych pokoleń? Konferencja umożliwi spotkanie i wysłuchanie wybitnych polskich przedstawicieli świata nauki i kultury. Oprócz wykładów i prezentacji multimedialnych, na uczestników czekają także: ogłoszenie pierwszych wyników ogólnopolskiego konkursu internetowego ARBORES VITAE z wręczeniem atrakcyjnych nagród, prezentacja kampanii „NATURA 2000 – Poczuj to!”, której ambasadorką jest Katarzyna Nosowska oraz pokaz znakomitego filmu znanych i cenionych na świecie polskich fotografików i filmowców przyrody Bożeny i Jana Walencików.

Konferencja towarzyszy wystawie wielkoformatowych zdjęć pt. „ARBORES VITAE – Ostatnia taka puszcza”, której edycja plenerowa odbyła się z sukcesem pod Wawelem, a jej odsłona zimowa prezentowana będzie w Galerii Krakowskiej od początków grudnia 2011 r. do końca lutego 2012 r.. Szczegółowy program konferencji i więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.arboresvitae.eu oraz na profilu Europejskiego Centrum Ziemi na facebooku.


Organizatorzy:

Fundacja Europejskei Centrum Ziemi, Wydział Biologii i Nauko o Ziemi UJ

Dyscypliny naukowe:

Ekologia i Ochrona Przyrody

Słowa kluczowe:

Puszcza Białowieska, program NATURA 2000, Wydział Biologii i Nauko o Ziemi UJ, ARBORES VITAE

Źródło:  http://www.arboresvitae.eu