Konferencje naukowe 2019

 

Ginekologia – nowe trendy


-
Poznań

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w kongresie Ginekologia – nowe trendy.

Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w Poznaniu, mieście o bogatych tradycjach akademickich i naukowych. Pragniemy podczas sesji wykładowych zainteresować wszystkie Koleżanki i Kolegów nowymi i często kontrowersyjnymi problemami dotyczącymi naszej specjalności medycznej. Podczas sesji naukowych chcemy omówić zagadnienia z zakresu nowoczesnej antykoncepcji hormonalnej oraz terapii hormonalnej okresu okołomenopauzalnego i ich wpływ na seksualność kobiet. Tematami sesji naukowych będą również najnowsze trendy diagnostyczne i terapeutyczne w nietrzymaniu moczu u kobiet oraz nowoczesne metody w diagnostyce guzów jajnika z uwzględnieniem różnych metod terapeutycznych. Poruszymy problemy operacji ginekologicznych w aspekcie ryzyka wystąpienia choroby zatorowo-zakrzepowej oraz omówimy najnowsze poglądy na temat infekcji HPV, a także problematykę szczepień profilaktycznych, w tym ich aspekty prawne.

Zdaniem organizatorów ciekawą propozycją jest poświęcenie jednej z sesji naukowych zagadnieniom komunikowania się w relacjach pacjent – lekarz oraz aspektom prawnym świadomej zgody na leczenie operacyjne, jak również problematyce odpowiedzialności prawnej lekarza, które to tematy stają się coraz częściej istotnym problemem w naszej codziennej praktyce zawodowej.


Organizatorzy:

Zakład Edukacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Dyscypliny naukowe:

Medycyna Wieku Rozwojowego

Słowa kluczowe:

ginekologia

Źródło:  http://www.konferencje.termedia.pl/?Ginekologia_nowe_trendy_Strona_glowna&e=52&p=480