Konferencje naukowe 2019

 

Ogólnopolska Konferencja Studentów Matematyków "Oblicze"


-
Poznań

Oblicze jest ogólnopolską konferencją matematyczną – jest to jedyna taka poznańska inicjatywa matematyczna. Podczas tych 3 dni będzie można wysłuchać (oraz wygłosić) referaty wchodzące w zakres matematyki i informatyki teoretycznej, stosowanej, finansowej i aktuarialnej czy statystyki oraz innych powiązanych dziedzin.

Konferencja jest zorganizowana przez studentów należących do Kół Naukowych dwóch największych uczelni w Poznaniu – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Politechniki Poznańskiej. Ma ona na celu poszerzenie kontaktów między środowiskami inżynieryjnymi i uniwersyteckimi, nawiązanie ciekawych znajomości między studentami z różnych uczelni z różnych miast oraz podzielenie się swoimi zainteresowaniami. Będzie to również okazja do wymienienia się doświadczeniami ze studentami o podobnych zainteresowaniach. Konferencja skierowana jest zarówno do studentów pierwszych lat jak i studiów doktoranckich.

Podczas konferencji odbędą się konkursy na najlepszą prelekcję oraz najlepszy plakat. Dla zwycięzców przewidziane są nagordy sponsorowane przez m.in. PWN oraz Poznańska Fundacja Matematyczna. 
Patronat nad konferencją objęły: unikonferencje.pl, czasopismo UW delta, oraz dlastudenta.pl


Organizatorzy:

Koło Naukowe Matematyków Wydziału Matematyki i Informatyki UAM,
Koło Naukowe Matematyków Politechniki Poznańskiej.


konferencjaoblicze@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Matematyka

Słowa kluczowe:

algebra, analiza, matematyka, topologia, matematyka stsowana

Źródło:  http://oblicze.wmi.amu.edu.pl/