Konferencje naukowe 2019

 

„Eksploatacja, produkcja, dystrybucja. Surowce w pradziejach i czasach historycznych”


-
Wrocław

Studenckie Koło Naukowe Archeologów ma zaszczyt zaprosić naogólnopolską, studencko-doktorancką konferencję naukową „Eksploatacja, produkcja, dystrybucja. Surowce w pradziejach i czasach historycznych”, która odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2013 r. w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tegoroczny temat umożliwia szerokie oraz interdyscyplinarne omówienie zagadnienia, jakim są surowce, dlatego do udziału serdecznie zapraszamy studentów oraz doktorantów kierunków m.in. archeologii, historii, historii sztuki, antropologii kulturowej i fizycznej, geologii – wszystkich zainteresowanych poruszaną kwestią.

Zapraszamy do wygłoszenia krótkich wystąpień (maks. 20 min,) lub/i przygotowania posterów. Podczas konferencji przeprowadzony zostanie konkurs na najciekawszy referat, który zostanie nagrodzony.

Z przyjemnością informujemy, że planowane jest także wydanie elektronicznej publikacji pokonferencyjnej.

Sesje referatowe oraz posterowe odbędą się w dniach 5-6 kwietnia 2013 r. 7 kwietnia wszystkich chętnych uczestników konferencji zapraszamy na warsztaty archeologiczne, podczas których nie tylko w teorii (z udziałem pracowników naukowych oraz doktorantów Instytutu Archeologii UWr), ale także w praktyce będzie można zapoznać się z niektórymi aspektami obróbki surowców. Planowane jest przeprowadzenie warsztatów: krzemieniarskich,  garncarskich, metalurgicznych oraz związanych z obróbką kości.

Zainteresowanych udziałem w konferencji zapraszamy do rejestracji na stronie konferencja-skna.pl/rejestracja/ . Zgłoszenia trwają do 3 marca 2013 r.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony konferencja-skna.pl oraz www.facebook.com/Konferencja.SKNA, gdzie na bieżąco aktualizujemy informacje dotyczące konferencji.

Zapraszamy!


Organizatorzy:

Studenckie Koło Naukowe Archeologów UWr


Dyscypliny naukowe:

Historia i Archeologia

Słowa kluczowe:

produkcja, surowce, eksploatacja, dystrybucja

Źródło:  http://konferencja-skna.pl