Konferencje naukowe 2019

 

Eksploatacja, produkcja, dystrybucja. Surowce w pradziejach i czasach historycznych


-
Wrocław

Szanowni Państwo!

Studenckie Koło Naukowe Archeologów ma zaszczyt zaprosić na ogólnopolską,
studencką konferencję naukową „Eksploatacja, produkcja, dystrybucja. Surowce
w pradziejach i czasach historycznych”, która odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2013 r. w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tegoroczny temat umożliwia szerokie oraz interdyscyplinarne omówienie zagadnienia, jakim są surowce, dlatego do udziału serdecznie zapraszamy studentów oraz doktorantów kierunków m.in. archeologii, historii, historii sztuki, antropologii kulturowej i fizycznej, geologii – wszystkich zainteresowanych poruszaną kwestią.

Zapraszamy do wygłoszenia krótkich wystąpień (maks. 20 min,) lub/i  przygotowania posterów. Podczas konferencji przeprowadzony zostanie konkurs na najciekawszy referat, który zostanie nagrodzony.

Z przyjemnością informujemy, że planowane jest także wydanie elektronicznej publikacji pokonferencyjnej.

Sesje referatowe oraz posterowe odbędą się w dniach 5-6 kwietnia 2013 r. 7 kwietnia wszystkich chętnych uczestników konferencji zapraszamy na warsztaty archeologiczne, podczas których nie tylko w teorii (z udziałem pracowników naukowych oraz doktorantów Instytutu Archeologii UWr), ale także w praktyce będzie można zapoznać się z niektórymi aspektami obróbki surowców.
Planowane jest przeprowadzenie warsztatów: krzemieniarskich, garncarskich, metalurgicznych oraz związanych z obróbką kości.

Zainteresowanych udziałem w konferencji zapraszamy do rejestracji stronie konferencja-skna.pl/rejestracja/. Zgłoszenia trwają do 3 marca 2013 r.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony konferencji pod adresem: konferencja-skna.pl oraz strony i wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/Konferencja.SKNA i
www.facebook.com/events/400536060040284/, gdzie na bieżąco aktualizujemy informacje dotyczące konferencji.

Zapraszamy!

Zarząd SKNA


Organizatorzy:

Studenckie Koło Naukowe Archeologów; Instytut Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego


Dyscypliny naukowe:

Historia i Archeologia


Źródło:  http://konferencja-skna.pl