Konferencje naukowe 2019

 

KONTROWERSJE W NOWOTWORACH NEUROENDOKRYNNYCH. VI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA.


-
Katowice

28 i 29 marca 2014 roku w Katowicach odbędzie się szósta już edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Kontrowersje w Nowotworach Neuroendokrynnych organizowana przez Polską Sieć Guzów Neuroendokrynnych.

 

Na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową Kontrowersje w Nowotworach Neuroendokrynnych zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką nowotworów neuroendokrynnych układu pokarmowego i płuc. W wydarzeniu wezmą udział znamienici specjaliści zarówno z kraju, jak i zagranicy. Konferencja będzie nie tylko okazją do wysłuchania wystąpień ekspertów w dziedzinie NEN, ale również wyrażenia swojej opinii i podzielenia się wątpliwościami z tego zakresu. W trackie zjazdu odbędą się także warsztaty patomorfologiczne.

 

Plan ramowy: 

Zaplanowano m.in. następujące sesje i tematy wystąpień: Jak zlokalizować nowotwór neuroendokrynny: Metody obrazowania GEP NEN, Medycyna nuklearna, Diagnostyka Endoskopowa, Polskie zalecenia postępowania w NEN w świetle zaleceń europejskich, Farmako- i radioterapia - co i kiedy wybrać?, NEN jelita cienkiego, jelita  grubego, trzustki, żołądka.

 

 

Opłaty konferencyjne:

Do 14 lutego: 100 zł.

Do 23 marca: 150 zł.

Opłata podczas Konferencji: 200 zł.

 

Więcej informacji i zapisy na: http://www.symposion.pl/nowotwory-neuro


Organizatorzy:

 Organizatorzy: Klinika Endokrynologii, Katedra Patofizjologii i Endokrynologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Pod auspicjami: Polskiej Sieci Guzów Neuroendokrynnych, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Patologów 


katarzyna.granops@symposion.pl

Dyscypliny naukowe:

Biologia Medyczna, Medycyna Kliniczna Niezabiegowa, Medycyna Kliniczna Zabiegowa, Medycyna Wieku Rozwojowego

Słowa kluczowe:

onkologia, nowotwory, radioterapia, endokrynologia, gastroenterologia, gastrologia, medycyna nuklearna, endoskopia, patomorfologia

Źródło:  http://www.symposion.pl/nowotwory-neuro/