Konferencje naukowe 2019

 

KONFERENCJA: Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem GREEN BUILDINGS = SMART CITIES


-
Gdańsk

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, dnia 21 kwietnia 2016 r. mieliśmy niebywałą przyjemność zorganizować wraz z firmą TORUS Konferencję GREEN BUILDINGS = SMART CITIES. Frekwencja była imponująca, co przełożyło się na doskonałą atmosferę oraz sprzyjało nawiązywaniu wartościowych kontaktów. Czytaj dalej

 

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem branży budowlanej oraz samorządów z Pomorza, Wielkopolski, Śląska, a nawet… Stanów Zjednoczonych! Przybyło około 150 osób reprezentujących największe biura projektowe, firmy budowlane oraz liczna grupa deweloperów i inwestorów z całej Polski. Gdańska Alchemia zamieniła się w centrum rozmów o przyszłości miast. Z jednej strony konferencja przedstawiała przegląd możliwości, jakie niesie zielone budownictwo, jak również potwierdzenie zastosowanych rozwiązań w procesie certyfikacji, a z drugiej – pozwalała poznać sposób na to, jak budować dobrze i ekologicznie – przy wsparciu nowoczesnych technologii, oraz dedykowanych do tych celów funduszy.

W ramach wydarzenia odbyło się szkolenie z certyfikacji wielokryterialnych BREEAM & LEED, po którym Rafał Schurma, Prezydent PLGBC (Polish Green Building Council), uroczyście zainaugurował konferencję oraz przedstawił koncepcję inteligentnego miasta, kierunki jej rozwoju oraz miejsce budynków w smart city. Następnie wysłuchaliśmy wykładów ekspertów, prezentujących możliwości zastosowania zrównoważonych rozwiązań dla budynków w inteligentnych miastach. Miejsce wystąpień otaczała niesamowita panorama Gdańska, będąca wyjątkową inspiracją do dalszych rozmów w kuluarach.

Przybyli goście mieli możliwość uczestniczenia w Green Building Tour, w trakcie którego uczestnicy zapoznali się z praktycznymi zastosowaniami rozwiązań, które miały duże znaczenie w procesie uzyskania certyfikatu LEED Platinum dla obiektu Alchemia. Pogoda podczas wycieczki zdecydowanie zachęcała do podziwiania kwitnących zielonych dachów na budynku.

Forum wymiany myśli i poglądów na temat wizji obiektów, w których funkcjonujemy, zakończył panel dyskusyjny. Żywa dyskusja pomiędzy panelistami, a także zgromadzonymi gośćmi okazała się konfrontacją opinii na temat funkcjonowania oraz roli zielonych budynków w inteligentnych miastach.

Obchody Dnia Ziemi zakończyły się wraz z zachodem słońca, ciepło żegnając licznie przybyłych gości. Uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i miłe słowa o naszej konferencji, a wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na kolejne organizowane przez PLGBC wydarzenia.


Organizatorzy konferencji:

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego Polish Green Building Council (PLGBC)


Dyscypliny naukowe:
Organizacja i Zarządznie, Media i Komunikowanie, Politologia, Ekologia i Ochrona Przyrody, Architektura i Urbanistyka, Budownictwo, Energetyka, Inżynieria materiałowa, Technologie Informacyjne (IT)
Słowa kluczowe:
innowacje, biznes, architektura, odpowiedzialność, zrównoważony rozwój, CSR, design, ekologia, zarządzanie, konferencja międzynarodowa, LEED, BREEM, smart cities, certyfikat