Konferencje naukowe 2018

 

IV Konferencja Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza - "Inne niż onkologiczne zagadnienia w codziennej praktyce hospicyjnej"


-
Supraśl

9 czerwca 2018 r. odbyła się konferencja o tematyce paliatywnej zorganizowana przez Fundację Hospicjum Proroka Eliasza pod patronatem merytorycznym Wojewódzkiego Konsultanta w Dziedzinie Medycyny Paliatywnej. Wzięło w niej udział ok. 100 osób z całej Polski, a także z Białorusi i Litwy.

W tym roku tematyką konferencji były „Inne niż onkologiczne zagadnienia w codziennej praktyce hospicyjnej". Wśród wykładowców znaleźli się: prof. dr hab. med. Tomasz Pasierski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr. n. med. Piotr Jakubów z Kliniki Kardiologii USK Białystok, dr n.med. Barbara Grabowska z Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie, dr n. med. Dariusz Kuć z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci,

Wykłady i warsztaty przeprowadzili: inż. Michał Wojciechowski z firmy EuroGen – Laboratoryjna hodowla zwierząt biomedycznych w Manieczkach, mgr Kamila Wilanowska i Sylwia Mystkowska z Instytutu Podologii Suela w Białymstoku, podkom. Przemysław Jarocki z Zakładu Bezpieczeństwa Społecznego Instytutu Służby Prewencyjnej w Szczytnie i mgr Mariusz Bilski z KMB Pracitse w Warszawie.

Gościem specjalnym była dr Helena Pyz z Ośrodka Rehabilitacji dla Trędowatych Jeedovaya w Indiach, a wśród uczestników znalazła się Siostra Michaela Rak – założycielka i prowadząca Hospicjum w Wilnie.

Więcej: http://hospicjumeliasz.pl/2018/06/iv-konferencja-fundacji-hpe/


Organizatorzy konferencji:

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza


Dyscypliny naukowe:
Pielęgniarstwo, Zdrowie Publiczne
Słowa kluczowe:
hospicjum, opieka paliatywna, stres, biochirurgia, terapia uporczywa