OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA Polska w gospodarce światowej – szanse i zagrożenia


MINIONA -

Warszawa

Polska gospodarka stale od 1989 roku integruje się z gospodarką światową, a polskie przedsiębiorstwa stały się ważnym uczestnikiem europejskich łańcuchów produkcyjnych. Dlatego tak istotny z punku widzenia naszej gospodarki jest wpływ dokonujących się na świecie zmian. Obecnie istotny wpływ na gospodarkę światową wywiera dodatkowo pandemia COVID-19. Przed pandemią Bank Światowy szacował stosunkowo niskie tempo światowego wzrostu gospodarczego w latach 2020-2021, oscylujące w granicach około 2,5 procent. Nowe okoliczności umocniły trendy recesyjne i 2020 r. zakończył się spadkami PKB na poziomie od kilku do kilkunastu procent. Z kolei UNCTAD szacuje, że w 2020 r. intensywność globalnych przepływów kapitału w postaci BIZ spadła o 40%.

Pracownicy Instytutu Ekonomii Międzynarodowej SGH serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Polska w gospodarce światowej – szanse i zagrożenia”, która odbędzie się w dniu 18 listopada 2021 r. w Warszawie. Głównym celem konferencji jest dyskusja o najnowszych wynikach badań z obszaru ekonomii międzynarodowej i zmianach rynkowych, które wywołała pandemia. Konferencja jest także okazją do upamiętnienia jubileuszu 60-lecia Instytutu Ekonomii Międzynarodowej SGH (wcześniej Instytutu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych).

Konferencja będzie okazją do podzielenia się wynikami badań i podjęcia dyskusji w zakresie powyższych zagadnień, w szczególności dotyczących następujących obszarów tematycznych:

  • Handel międzynarodowy
  • Inwestycje i międzynarodowy podział pracy
  • Polityka handlowa

Podczas konferencji zostanie powołana grupa naukowo-badawcza Polish Trade Study Group (PTSG) integrująca środowisko polskich ekonomistów zajmujących się badaniem różnych aspektów zjawisk ekonomicznych w gospodarce światowej z uwzględnieniem także miejsca i roli Polski na arenie międzynarodowej.

WAŻNE TERMINY

  • 7 czerwca 2021 r. - zgłoszenie udziału w konferencji z podaniem tytułu referatu i streszczeniem
  • 5 lipca 2021 r. - nadesłanie pełnego tekstu referatu
  • 10 września 2021 r. - informacja o zakwalifikowaniu referatu do wygłoszenia oraz publikacji
  • 20 września 2021 r. - rejestracja uczestników konferencji bez referatu
  • 30 września 2021 r. - wniesienie opłaty konferencyjnej





Źródło:  https://konferencjaiem.sgh.waw.pl/

Aktualizacja:  2021-05-25