Ogólnopolska konferencja naukowa "Aktywizacja – innowacja – inspiracja w (glotto)dydaktyce"


MINIONA -

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, iż Koło Naukowe Glottodydaktyków działające przy Zakładzie Lingwistyki Stosowanej i Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego organizuje w dniach 8-9 października 2021 roku konferencję studencko-doktorancką zatytułowaną: Aktywizacja – innowacja – inspiracja w (glotto)dydaktyce.

Poprzednie konferencje organizowane przez Koło Naukowe Glottodydaktyków zakończyły się sukcesem, a prezentowane referaty zostały wydane w recenzowanych tomach pokonferencyjnych. Na wspomnienie zasługuje w szczególności jubileuszowa konferencja Ludyczność w (glotto)dydaktyce, która stała się przestrzenią wymiany myśli młodych naukowców i dydaktyków na najbardziej aktualne tematy nauczania.

Założeniem konferencji jest spotkanie studentów i doktorantów kierunków filologicznych i neofilologicznych, młodych doktorów nauk humanistycznych, badaczy języka, kultury i literatury, dydaktyków i czynnych nauczycieli języka polskiego jako dziedziczonego w szkołach podstawowych i liceach, lektorów języka polskiego jako obcego/drugiego oraz innych języków obcych.

Celem konferencji jest wymiana myśli na temat innowacyjności procesu nauczania, różnych aspektów aktywizacji słuchaczy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym oraz źródeł inspiracji w nauczaniu i uczeniu się. Referaty dotyczyć mogą zarówno kwestii teoretyczno-metodologicznych – odnoszących się do metodyki nauczania, zagadnień kulturoznawczych oraz językoznawczych, jak i praktycznych – badań, analiz, obserwacji czy opisu własnych doświadczeń w prowadzeniu zajęć.

Proponujemy następujący zakres tematyczny wystąpień:

➠ innowacyjne metody dydaktyczne;
➠ metody aktywizacji uczniów;
➠ źródła pomysłów na zajęcia dydaktyczne;
➠ nowa rzeczywistość w dydaktyce – nauczanie online: dobór treści dydaktycznych na zajęciach, nowe narzędzia i pomoce dydaktyczne, wiek słuchacza a odbiór zajęć, sprawdziany i testy w warunkach online, sposoby motywowania uczniów w środowisku wirtualnym, nauczanie online – wady, zalety, wyzwania.

Powyższe tematy są wyłącznie naszymi sugestiami. Dopuszczamy możliwość rozszerzenia dyskusji o zagadnienia zaproponowane przez uczestników.

Osoby zainteresowane udziałem konferencji proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa oraz tematu wystąpienia.

Przewidywany czas wystąpienia to 15 minut.

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 31 sierpnia 2021 przez formularz dostępny pod wskazanym linkiem: https://forms.office.com/r/bujXS7LVW0

Konferencja odbędzie się w trybie online.

Wysokość opłaty konferencyjnej to 130 zł.

Bierny udział w konferencji jest bezpłatny.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: kng@filologia.uni.lodz.pl

W imieniu organizatorów:

Komitet naukowy:
dr hab. Beata Grochala
dr Michalina Biernacka

Sekretarze konferencji:
mgr Małgorzata Syrek
mgr Michalina Pokorska






Źródło:  http://klsik.uni.lodz.pl/kolo.html

Aktualizacja:  2021-07-09 10:52:57