Japan-Poland Student Conference 2022


-

Kraków

Kim jesteśmy?

Japan-Poland Student Conference to coroczne wydarzenie organizowane przez studentów i doktorantów zarówno z Polski, jak i Japonii, które odbywa się na przemian w jednym z dwóch wymienionych wyżej krajów. We wrześniu tego roku konferencja ma odbyć się w Krakowie. Podczas tego wydarzenia studenci, doktoranci oraz goście specjalni zgłębiają wiedzę na temat bilateralnych stosunków Polski i Japonii, przybliżają zagadnienia polsko-japońskich motywów w kulturze, historii, technologii oraz turystyce, a także dążą do promocji i zacieśnienia związków międzykulturowych między Japonią a Polską. Poprzez tę inicjatywę pragną zaoferować stałą, interaktywną platformę dla studentów i doktorantów zainteresowanych wielodziedzinowymi aspektami, łączącymi oba kraje. Mają również nadzieję, że dzięki kultywowaniu podobnych wydarzeń uda się przyczynić do wzmocnienia przyjaźni polsko-japońskiej na różnych płaszczyznach życia.

JPSC 2022 – After all, it's a small world!

Motywem przewodnim tegorocznej konferencji będzie powiedzenie: „Świat jest jednak mały!”. Choć Japonia i Polska wydają się odległe, to dzięki obustronnemu wysiłkowi potrafią zbudować most łączący obie kultury i znaleźć wspólny język. 10 uczestników z Polski i 10 z Japonii spotka się w Krakowie, aby wziąć udział w wykładach i warsztatach z dziedzin: kultura, historia, technologia i turystyka oraz przygotować w grupach prezentacje o wnioskach płynących z całego tygodnia współpracy i dyskusji. To nie tylko szansa na poszerzenie horyzontów w trakcie spotkań z uczestnikami z innych krajów, ale także możliwość stworzenia razem porozumienia wykraczającego ponad obecne pojmowanie świata każdego z uczestników.

Języki

Na konferencji posługujemy się angielskim, a wspieramy dodatkowo japońskim i polskim. Występy japońskojęzycznych gości są tłumaczone. 

Opłata konferencyjna

Wlicza się w nią noclegi, wyżywienie i ewentualne przejazdy w trakcie konferencji (np. do muzeum). Konferencja ma też dawać szansę studentom i doktorantom na tani przelot z Japonii do Polski lub Polski do Japonii (w zależności od roku), dlatego warto trzymać rękę na pulsie. 

Dalsza droga

Uczestnicy konferencji często stają się jej organizatorami w kolejnych latach. Zachęcamy do współpracy!

Nasze social media

Twitter: https://twitter.com/jpsc_official_

Instagram: https://www.instagram.com/jpsc_official_/

Facebook: https://www.facebook.com/JPSC2022

*Ewentualne zmiany: w razie zmian zaleceń dot. pandemii, konferencja odbędzie się on-line w skróconej formie.


Źródło:  http://jpsc.jpya.or.jp/jpsc-2022-2/

Aktualizacja:  2022-03-13 19:54:50