Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Świat w dobie polikryzysu"


-

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM
Poznań, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5

UWAGA: BIEŻĄCE INFORMACJE NT. KONFERENCJI BĘDĄ PRZEKAZYWANE NA STRONIE WYDARZENIA NA FACEBOOKU

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: 

https://www.facebook.com/events/193063023612428/

Koło Naukowe Historii Najnowszej, Koło Naukowe Politologów i Dziennikarzy oraz Koło Naukowe Studiów Azjatyckich zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Świat w dobie polikryzysu".

Konferencja będzie miała miejsce 19 października 2023 r. w budynku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5 (Kampus Morasko).

Kryzys finansowy roku 2007, wojna w Gruzji, aneksja Krymu i wybuch wojny w Donbasie, kryzys migracyjny, pandemia COVID-19, światowy wzrost inflacji, rosyjska inwazja na Ukrainę oraz wciąż rosnące zagrożenie związane ze zmianami klimatu. W ciągu ostatnich kilkunastu lat nawarstwiło się wiele kryzysów, których skutki często odczuwamy do dziś. Nagromadzenie kryzysów może przypomnieć spopularyzowany przez francuskiego filozofa i politologa Edgara Morina termin „polikryzys”.

Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów do uczestnictwa w naszej konferencji naukowej poświęconej zagadnieniom, które składają się na polikryzys. Zachęcamy zarówno do spojrzenia całościowego, jak i poświęconego bardziej konkretnym problemem. Szczególnie zapraszamy osoby zainteresowane politologią, bezpieczeństwem, stosunkami międzynarodowymi, dziennikarstwem, ekonomią, prawem oraz socjologią. Zapraszamy także osoby z innych dyscyplin – spojrzenie na te zagadnienia spoza nauk społecznych będzie również mile widziane.

Wszystkich zainteresowanych czynnym udziałem w konferencji zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego pod poniższym linkiem:

https://forms.gle/AXLUrNhS869HJSJj7

Zarówno bierny, jak i czynny udział w konferencji jest bezpłatny.

Kalendarium:
13 października 2023 – termin przyjmowania zgłoszeń,
15 października 2023 – termin powiadomienia uczestników o wynikach kwalifikacji (odrzuceniu lub przyjęciu ich zgłoszeń),
19 października 2023 – konferencja.


Źródło:  https://www.facebook.com/events/193063023612428/

Aktualizacja:  2023-08-04