„AI, fotografia przyszłości a fotografia przeszłości"


-

MUZEUM HISTORII KIELC
Kielce, Świętego Leonarda 4, 25-303 Kielce

Mamy zaszczyt zaprosić na IV Edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, „AI, fotografia przyszłości a fotografia przeszłości. Organizatorzy: Studenckie Koło Naukowe Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach “210 STUDIO”, oraz Muzeum Historii Kielc.

 

Obecnie w dzisiejszym świecie branża fotograficzna rozwija się w bardzo szybkim tempie, wprowadzając do tej dziedziny innowacyjne technologie, które rozwijają sposób, w jaki postrzegamy i tworzymy obrazy. Warto jednocześnie pamiętać o szlachetnych metodach fotografii i o ich nieustany wpływ na obecną rzeczywistość.

W dzisiejszym świecie AI jest wykorzystywane w różny dziedzinach od obróbki i retuszu zdjęć po analizę danych i wybór odpowiednich ujęć. Istniej wiele różnych narzędzi i technik, które są integralna częścią pracy fotografa sztuczna inteligencja staje się jedna z nich.

Już teraz wiele programów służące do edycji zdjęć opiera się na sztucznej inteligencji dzięki czemu fotografowie mają dostęp do wielu nie znanych im wcześniej możliwości. fotografia w przyszłości i przeszłości zawsze pozostanie niezwykłą formą wyrażania siebie przez obraz.

Wystąpieniom naukowym towarzyszyć będzie wystawa fotografii członków koła 210 STUDIO oraz warsztaty fotografii.


Aktualizacja:  2024-03-04 23:26:18