Ogólnopolska konferencja naukowa „Pożegnania”


-

Online

Pożegnanie to proces przeżywanego smutku, żalu, lęku czy rozczarowania w związku z koniecznością rozstania się lub pożegnania z kimś lub czymś ważnym. Jest to naturalna reakcja na odejście bliskiej osoby, zmianę sytuacji życiowej lub konieczność porzucenia dotychczasowych nawyków, zainteresowań, rzeczy lub miejsc. Może się ono przejawiać się poprzez smutek, ból, złość czy też uczucie pustki i straty. Bywa procesem, który pozwala jednostce przejść przez trudny moment i przystosować się do zmiany. Pożegnanie może być wyrażone słowami, gestem lub innym sposobem komunikacji, mającym na celu zwerbalizowanie lub okazanie szacunku, miłości lub żalu z powodu rozstania, także tego ostatecznego. Może to być zarówno fizyczne pożegnanie, jak i symboliczne oderwanie się od danej rzeczy lub osoby. Właśnie z  uwagi na wielość interpretacji organizatorzy konferencji proponują np. refleksję m.in. nad takimi zagadnieniami (nie wykluczając też innych ujęć), jak:

·          pożegnania w kulturze (film, serial, muzyka, sztuki plastyczne, komiks, gry wideo);

·          filozofia;

·          symbolika;

·          metafora;

·          psychologia;

·          wiara, religijność;

·          prawo;

·          historia;

·          religioznawstwo, mitologie;

·          socjologia;

·          media, social media;

·          rodzina;

·          śmierć;

·          żałoba;

·          rozwód;

·          rozstanie;

·          zmiany życiowe;

·          polityka i władza;

·          zdrowie;

·          tożsamość;

·          społeczności, wspólnoty;

·          koniec, kres, zamierzch;

·          utrata.

Niezależnie przyjmowane będą również studia szczegółowe (case studies) z wykorzystaniem wybranej metodologii mono- lub interdyscyplinarnej. Ostateczny termin nadsyłania abstraktów na adres pozegnania.ekonferencja@gmail.com mija 1 września 2024 roku. Na podany adres prosimy przesłać dokument w formacie edytowalnym (.doc, .docx, .rtf), zatytułowany wg schematu „Imię

Nazwisko, Tytuł referatu” i zawierający:

•              abstrakt (max. 600 słów);

•              aktualną afiliację i tytuł naukowy;

•              numer telefonu oraz adres email.

Na pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji przewiduje się opłatę konferencyjną w wysokości 200 PLN. Organizatorzy przewidują publikację w formie recenzowanej monografii w serii „Perspektywy Ponowoczesności” lub numerów monograficznych czasopisma (w zależności od liczby artykułów zgłoszonych do recenzji po konferencji).






Źródło:  http://pozegnaniaekonferencja.wordpress.com/

Aktualizacja:  2024-07-11 08:26:02