Ogólnopolska konferencja naukowa „W pojedynkę – single, samotni, samowystarczalni”
W świecie, który nieustannie się zmienia, życie w pojedynkę staje się coraz bardziej powszechne i różnorodne. Współczesne społeczeństwo kładzie nacisk na indywidualizm, samorealizację i wolność wyboru, co sprawia, że bycie singlem to nie tylko status społeczny, ale również świadoma droga życiowa. Jak powiedział Rainer Maria Rilke: „Samotność jest miejscem, gdzie zanika hałas świata, a zaczyna się muzyka duszy”. Słowa to mogą stać się inspiracją do refleksji nad tym, czym jest życie w pojedynkę, jak je można rozumieć i wzbogacić; co oznacza być singlem w dzisiejszym świecie i jak ta tożsamość kształtuje naszą rzeczywistość. Organizatorzy
konferencji zapraszają do zastanowienia się nad różnymi aspektami czy ujęciami:
· alternatywne formy rodzin i związków;
· socjologia i demografia singli;
· reprezentacje w kulturze (literatura, film, serial etc.);
· stereotypy;
· zmiany demograficzne;
· rodzina i relacje;
· związki;
· samotność vs samotnictwo;
· tożsamość singla;
· reprezentacja singli w mediach;
· single a trendy w popkulturz;
· media społecznościowe;
· single w różnych kulturach;
· samorozwój;
· psychologia;
· styl życia;
· rynek pracy;
· samotne wychowanie potomstwa;
· wellbeing;
· konsumpcja;
· aktywizm;
· długowieczność i starzenie się;
· religia;
· aplikacje i portale randkowe;
· seksualność;
· dyskryminacja;
· samotność w ocenie społecznej;
· wolność i samotność;
· relacje społeczne;
· networking;
· motywacje i cele życiowe.
Oczywiście organizatorzy zapraszają do proponowania własnych interpretacji, do przesyłania abstraktów, których problematyka nie została wymieniona w powyższym zestawieniu.
Oczywiście organizatorzy zapraszają do proponowania własnych interpretacji i koncepcji do przesyłania abstraktów, których problematyka nie została wymieniona w powyższym zestawieniu. Ostateczny termin nadsyłania abstraktów na adres single.ekonferencja@gmail.com 24 listopada 2024 roku. Na podany adres prosimy przesłać dokument w formacie edytowalnym (.doc, .docx, .rtf), zatytułowany wg schematu „Imię Nazwisko, Tytuł referatu” i zawierający:
- abstrakt (max. 600 słów);
- tytuł referatu (bez użycia capslocka)
- aktualną afiliację i tytuł naukowy;
- numer telefonu oraz adres email.
Na pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji przewiduje się opłatę konferencyjną w wysokości 200 PLN. Organizatorzy przewidują publikację w formie recenzowanej monografii w serii „Perspektywy Ponowoczesności” lub numerów monograficznych czasopisma (w zależności od liczby artykułów zgłoszonych do recenzji po konferencji).