Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej


MINIONA -

Online
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Center For American Studies we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu pt. "Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej".Wzorowana na zajęciach "Trial Practice" znanych z najbardziej prestiżowych amerykańskich wydziałów prawa, Akademia jest jedynym w swoim rodzaju wysoce kompleksowym szkoleniem dostępnym w Polsce, dostosowanym do realiów prawa polskiego.


 ?????????????????????Akademia odbędzie się na przestrzeni dwóch weekendów: 4-6 marca i 11-13 marca.Internetowy format Akademii prowadzonej za pośrednictwem platformy Zoom sprawia, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zajęci w ciągu tygodnia.


 ???????????????????????????????? ?????????????????????Ponieważ Akademia prowadzona jest przez stricte praktycznie zorientowane ekspertki i adresuje konkretne potrzeby stawiane prawnikom procesowym.• Nauczysz się jak konstruować logiczną i przekonującą argumentację w sądzie
• Dowiesz się jak efektywnie prowadzić przesłuchania na sali rozpraw i wykrywać kłamstwa (podważając tym samym prawdziwość zeznań świadków)
• Opanujesz w praktyce umiejętność adresowania sądu i innych uczestników rozprawy oraz wygłaszania mowy końcowej (włączywszy w to skuteczną dykcję, artykulację oraz emisję głosu)
• Zrozumiesz najważniejsze błędy prawniczej argumentacji i poznasz metody ich eliminacji
• Staniesz się czujny/a na psychologiczne aspekty zeznań świadków oraz występujące na sali sądowej błędy (złudzenia) poznawcze sędziów i prokuratorów
• Poznasz tajniki sztuki sądowej autoprezentacji i nauczysz się skutecznie pracować nad swoim głosem także po zakończeniu szkolenia
• Dowiesz się jak wykorzystać profilowanie (np. podejrzanego/oskarżonego, testatora, osoby zaginionej) z powodzeniem dla swojej sprawy
• Zrozumiesz znaczenie dowodu z opinii biegłego (w sprawach cywilnych oraz karnych) w praktyce dzięki metodzie case-studies


???????????????????????? ???????????????????????????????????????? ????????????????????????????Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej obejmować będzie 4 moduły:(1) Retoryka Praktyczna;
(2) Wymowa Sądowa;
(3) Psychologia Sądowa I;
(4) Psychologia Sądowa II.Zajęcia rozpoczynać się będą w piątek o godzinie 18.00, zaś kończyć w niedzielę o godzinie 15.30. W sobotę i niedzielę przewidziana jest godzinna przerwa na lunch.Charakter czterech modułów jest zróżnicowany, obejmuje bowiem krótkie części wykładowe oraz zajęcia stricte praktyczne. To właśnie zajęcia praktyczne oraz angażujące uwagę ćwiczenia stanowią sedno Akademii.


???????????????????????????? ????????????????????????????Ł???? ???????? ???????????????????? ????Ł????????????????????Każdy uczestnik szkolenia otrzyma obszerny zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauk także po zakończeniu Akademii.


????????????????????????????????̨???????? dr Ewa Habzda-Siwek – doktor nauk prawnych, magister psychologii. Ukończyła aplikację sędziowską. Obecnie pracownik naukowo- dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekspertka z zakresu zagadnień na styku prawa i psychologii. dr Karolina Dukała – psycholog sądowy. Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego. Ekspertka z zakresu psychologii zeznań świadków, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki skuteczności przesłuchań i metod wykrywania kłamstwa. dr Paulina Święcicka – doktor nauk prawnych. Pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalistka z zakresu praktycznej retoryki prawniczej i prawniczej autoprezentacji. mgr Katarzyna Bruzzanese – trener głosu, aktorka, reżyser, pedagog i neofilolog ze specjalnością z zakresu logopedii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy nad głosem z praktykującymi prawnikami, sędziami i wykładowcami. Specjalizuje się w doskonaleniu dykcji, ćwiczeniach impostacji głosu, pracy nad tekstem oraz budowaniu psychologii postaci na potrzeby konkretnej roli społecznej (prawnika występującego przed sądem).


???????????? ?????????????????Akademia ma na celu edukację praktyczną nastawioną na potrzeby stricte zawodowe niezbędne aplikantom i praktykującym prawnikom (adwokatom i radcom prawnym).Nie trzeba posiadać jednak tytułu ukończenia studiów prawniczych, aby wziąć udział w Akademii.
Językiem szkoleniowym Akademii jest język polski.


 ????????????????????????????????????????Wszystkie nasze szkolenia, w tym Akademia, są oficjalnie certyfikowane.Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy.Certyfikat zawiera nazwisko prowadzących szkolenie oraz ilość odbytych godzin szkoleniowych (32) i może zostać użyty w celu realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego. W razie potrzeby do certyfikatu możemy dołączyć także suplement zawierający opis treści szkolenia (syllabus).


 ???????????????????? ????????????????????????????????????????????????Cena (w razie rejestracji przed 10 lutego): 599 PLNCena (w razie rejestracji po 10 lutego): 799 PLN


 ???????????????????????? ????????????????????????????????????????????
Prosimy rejestrować się na szkolenie przy użyciu krótkiego formularza:https://forms.gle/1wX7GUdX585QqTeKALink do e-płatności kartą:https://buy.stripe.com/cN2fZf45H6PNbwQ5l0To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.Ostateczny termin zgłoszeń: 28 lutego 2022 r.

?????????????????????????????Wszelkie pytania prosimy kierować do Center For American Studies drogą wiadomości prywatnej na fanpage'u na Facebooku lub mailowo pisząc na adres office@cfaspoland.org.


Źródło:  https://fb.me/e/STsAhSyn

Aktualizacja:  2022-01-03 16:46:16