WIRTUALIUM - interdyscyplinarne perspektywy rzeczywistości wirtualnej


MINIONA -

Online

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej “WIRTUALIUM - interdyscyplinarne perspektywy rzeczywistości wirtualnej”, która odbędzie się 4 czerwca 2022 roku w wirtualnych aulach Academia Electronica (AltspaceVR).

  • 4 czerwca 2022 r.

  • ONLINE, Altspace (PC/VR), 

  • Nieodpłatna publikacja w recenzowanym czasopiśmie naukowym

  • Wykłady specjalne badaczy i twórców wirtualnych światów

  • www.wirtualium.pl

WIRTUALIUM to konferencja naukowa poświęcona tematyce świata wirtualnego jako interdyscyplinarnego obszaru badawczego. Powstawanie metawersów, hybrydyzacja ludzkiego życia, ekspansywny rozwój technologii, choć niegdyś były jedynie futurologicznymi wizjami, dziś powinny stanowić przedmiot naukowych badań i refleksji. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby z wszystkich dyscyplin naukowych, których zainteresowania badawcze koncentrują się na proponowanej tematyce konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy bierni mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa, jeżeli wcześniej dokonają rejestracji przez formularz: https://bit.ly/uczestnictwo-bierne. Prelegenci konferencji będą mieli również możliwość publikacji wideo-artykułu w recenzowanym periodyku naukowym “Medialica. Studia Multimedialne z Humanistyki”. Szczegółowe informacje na temat przyjmowania zgłoszeń wystąpień znajdują się na stronie: www.wirtualium.pl

WIRTUALIUM to prawdopodobnie pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie, konferencja naukowa organizowana w wirtualnym środowisku 3D - na platformie AltspaceVR. W konferencji można uczestniczyć zarówno przy użyciu komputera, jak i headsetu VR. Organizatorami konferencji jest Sekcja Filozofii Techniki Koła Naukowego Studentów Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Academia Electronica. 

Na zgłoszenia uczestników aktywnych czekamy do 10 maja 2022 r. 

Wszystkie informacje znajdują się na stronie: www.wirtualium.pl

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu na FB lub drogą mailową: wirtualium@uj.edu.pl


Źródło:  http://www.wirtualium.pl

Aktualizacja:  2022-03-21