Summer School in the Foundations of Democracy: American Law, Politics & Economy 2022


MINIONA -

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w trzeciej edycji International Summer School in the Foundations of Democracy: American Law, Politics & Economy.Szkoła letnia jest wyjątkowym w skali całej Europy wydarzeniem w toku którego poznasz prawne, polityczne i ekonomiczne mechanizmy funkcjonowania Stanów Zjednoczonych, rozwiniesz swoje kompetencje językowe oraz poznasz ludzi z całego świata w niezapomnianej atmosferze międzynarodowej wymiany doświadczeń!Szkoła letnia odbędzie się w dniach 3-17 lipca 2022 w nowoczesnych i klimatyzowanych salach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


W PROGRAMIE
Wyjątkowość amerykańskiego prawa i ustroju
Prawa i wolności jednostki gwarantowane przez amerykańską Konstytucję
Idee na których zbudowane zostało państwo amerykańskie
Zasady, które definiują (i dzielą) amerykańskie społeczeństwo i scenę polityczną
Kluczowe czynniki, które ukształtowały amerykańską gospodarkę
Pieniądz i bankowość w Stanach Zjednoczonych
Rola Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej
Historia amerykańskiej polityki zagranicznej


DLACZEGO WARTO?
Zdobędziesz wiedzę z różnych dyscyplin (prawo, ekonomia, socjologia, stosunki międzynarodowe, filozofia i nauki o polityce)
Będziesz uczyć się od ekspertów z prestiżowych uniwersytetów ze Stanów Zjednoczonych i Europy
Rozwiniesz praktyczne umiejętności z zakresu argumentacji, pracy w grupie i krytycznego myślenia
Poprawisz swój poziom biegłości językowej uczestnicząc w stymulujących warsztatach prowadzonych w języku angielskim


PROGRAM SZKOŁY LETNIEJ
4 przedmioty główne:
 American Constitutional Law (Prof. Susanna Frederick Fischer, LL.M. – absolwentka Oxford, Princeton i Virginia Law School)Economics of a Free Society: Money and Banking in the United States (Dr. Karl-Friedrich Israel, absolwent uniwerstetów Oxford, Humboldt i Angers)United States Foreign Affairs and International Relations (Prof. David Jones – absolwent State University of New York)Anglo-American Social and Political Philosophy (Prof. Gabriel Wagner – absolwent UCLA, Yale i CUA).Warsztaty dodatkowe:
U.S. Elections oraz Was the United States Really First? (J. Patrick Higgins – absolwent George Mason University)


PROWADZĄCY
Więcej informacji o prowadzących znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.cfasofficial.com


WYDARZENIA INTEGRACYJNE
Szkoła letnia to doskonała okazja do rozwinięcia międzynarodowych znajomości. Uczestnicy wezmą udział w wyjściach do restauracji, barów i klubów, zagrają w quiz wiedzy o Stanach Zjednoczonych, zagrają w bilard czy kręgle oraz wezmą udział w wycieczce z przewodnikiem. Z doświadczenia wiemy, że wiele z zawiązanych podczas szkoły letniej przyjaźni pozostanie z Tobą na całe życie.Obok integracyjnych wydarzeń wieczornych, uczestnicy przedstawią swoje państwa oraz ich kulturę w ramach Cultural Presentations Night. Jest to nie tylko okazja do poznania innych kultur i tradycji, ale także zachęta do świetnej zabawy (zwłaszcza wtedy gdy dany uczestnik zdecyduje się przedstawić kuchnię lub taniec danego narodu).


DARMOWA KONFERENCJA SLA UCZESTNIKÓW SZKOŁY LETNIEJ 
W dzień następujący po oficjalnym zakończeniu szkoły letniej, uczestnicy będą mieli możliwość udziału w studencko-doktoranckiej konferencji naukowej poświęconej amerykańskiemu prawu, polityce i ekonomii: 5th International Conference on American Law, Politics, Philosophy & Economics.Udział w konferencji jest bezpłatny dla uczestników szkoły letniej (nie jest on jednak obowiązkowy).


CERTYFIKAT I PUNKTY ECTS
Każdy uczestnik szkoły letniej otrzyma oficjalny dyplom oraz transkrypt na podstawie, którego mogą zostać przyznane punkty ECTS (6 punktów ECTS).W razie chęci otrzymania punktów ECTS prosimy o kontakt ze swoją uczelnią oraz upewnienie się, że punkty za udział w szkole letniej zostaną przez nią uznane.


KOSZT UCZESTNICTWA
1599 zł (jeśli zarejestrujesz się przed 25 maja 2022)
1999 zł (jeśli zarejestrujesz się przed 15 czerwca 2022)Cena obejmuje udział w warsztatach oraz lunch w dniach zajęć. Koszty podróży oraz zakwaterowania należy pokryć we własnym zakresie (możemy w tym względzie udzielić jednak wskazówek).Radzimy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona!


TERMINY REEJSTRACJI
• 25 maja 2022 – early bird deadline (termin zgłoszeń ze zniżką)
• 15 czerwca 2022 – final deadline (ostateczny termin zgłoszeń)
ZAREJESTRUJ SIĘ NA SZKOŁĘ LETNIĄ – wejdź w poniższy link i wypełnij krótki formularz: https://forms.gle/zCynCL61VBmSJGTN9Potwierdzenie rejestracji oraz więcej informacji dostaniesz na maila!Masz pytania? Napisz do nas na cfas.summerschool@gmail.com


Źródło:  https://www.cfasofficial.com/pl/

Aktualizacja:  2022-04-06 22:06:35