Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Polski system edukacji wobec wyzwań związanych z migracją"


MINIONA -

Poznań

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Polski system edukacji wobec wyzwań związanych z migracją”, organizowanej przez Stowarzyszenie Naukowe Doktorantów i Studentów wspólnie z Kongresem Kół Naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która odbędzie się w dniu 10 września 2022 roku w formie zdalnej na platformie ClickMeeting.Celem konferencji jest stworzenie płaszczyzny do interdyscyplinarnej wymiany poglądów na tematy związane ze współczesną edukacją. W świecie postępującej specjalizacji i wobec zjawiska zamykania się we własnej dyscyplinie, szczególnie cenna jest wymiana doświadczeń przez badaczy zajmujących się podobnym obszarem, z różnych perspektyw naukowych.
”Polski system edukacji wobec wyzwań związanych z migracją” będzie pierwszym wydarzeniem z cyklu konferencji dedykowanych pedagogom i psychologom. Chcielibyśmy, aby ta konferencja stała się forum wymiany poglądów nie tylko interdyscyplinarnym, ale i integrującym przedstawicieli grup akademickich o różnym stopniu zaawansowania/doświadczenia.Proponujemy, aby tematyka referatów obejmowała zagadnienia takie jak:
- rok szkolny 2021/2022 jako wyzwanie emocjonalne, psychologiczne i organizacyjne
- doświadczenia edukacji w społeczeństwie wielokulturowym
- nauka zdalna
- perspektywy edukacyjne na najbliższe miesiące i lata
- wielowyznaniowość i wieloetniczność w edukacji
- edukacja włączająca
- doświadczenie migracji

Przewidujemy udział w następujących formach:
- udział czynny: wystąpienie online, przesłanie referatu/prezentacji, poster
- udział biernyUprzejmie informujemy, że zgłoszenia na Konferencję przyjmujemy do 3 września 2022 roku, poprzez formularz rejestracyjny: https://forms.gle/tpQPnWwa1EGHv8YK7.

Wysokość opłaty konferencyjnej wynosi 100 złotych dla udziału czynnego, natomiast 30 złotych dla uczestników biernych. W przypadku wygłoszenia referatu przez dwie bądź więcej osób opłata konferencyjna za drugą i każdą kolejną osobę wynosi 60 zł. Zarówno uczestnicy czynni, jak i bierni otrzymają certyfikat zaświadczający o uczestnictwie w wydarzeniu.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu poprzez adres e-mail: kontakt@sndis.pl; wiadomość na Facebooku: www.facebook.com/Stowarzyszenie.SNDiS bądź przez formularz kontaktowy na stronie internetowej: https://sndis.pl/kontakt.


Źródło:  https://sndis.pl

Aktualizacja:  2022-08-01