Wykrywanie nieszczerości w toku przesłuchań w postępowaniach cywilnych i karnych


MINIONA -

ZOOM
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Center For American Studies i Center For European Studies mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu “Wykrywanie nieszczerości w toku przesłuchań” dla prawników i biegłych.Celem szkolenia jest zapoznanie Cię z kluczowymi metodami wykrywania nieszczerości, możliwymi do zastosowania w polskim postępowaniu karnym i cywilnym. Oczekiwanym efektem kształcenia jest poprawa Twoich własnych zdolności wykrywania nieszczerości oraz zrozumienie kryteriów i praktycznych konsekwencji nieszczerości.

KIEDY?

Szkolenie odbywa się w sobotę 26 listopada na platformie Zoom między 10.00 a 14.30.

DLACZEGO WARTO?

✓ Poznasz podstawowe metody wykrywania nieszczerości
✓ Zrozumiesz, w jaki sposób świadek postrzega rzeczywistość
✓ Dowiesz się, w jaki sposób można ocenić wiarygodność zeznań świadka
✓ Sprawdzisz i poprawisz swoją zdolność wykrywania nieszczerości


WYSOCE PRAKTYCZNY PROGRAM

BLOK I – Podstawy prawne przesłuchania (10:00-10:30)
1. Przesłuchanie w procesie karnym
2. Przesłuchanie w procesie cywilnym
3. Podsumowanie – na co uważać szczególnie?

BLOK II – Wiarygodność zeznań świadka (10:45-12:15)
1. Możliwości błędów w funkcjonowaniu zmysłów
2. Możliwości błędów poznawczych
3. Ocena wiarygodności zeznań

BLOK III – Symptomy kłamstwa (12:30-13:30)
1. Czym jest kłamstwo?
2. Niewerbalne symptomy kłamstwa
3. Werbalne symptomy kłamstwa

BLOK IV – Podsumowanie (13:35-14:30)
1. Sprawdzenie podatności na sugestię oraz własnej percepcji
2. Sprawdzenie umiejętności odczytywania mikroekspresji mimicznych
3. Podsumowanie, czas na dyskusję oraz udostępnienie materiałów do dalszych ćwiczeń

DARMOWE MATERIAŁY DO NAUKI WŁASNEJ

 Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki wykrywania nieszczerości, dostępnych również po zakończeniu szkolenia. Zostaną one udostępnione za pośrednictwem specjalnie przystosowanej platformy e-learningowej, do której uczestnicy będą mogli zalogować się za pomocą adresu e-mail. Na platformie dostępne będą zarówno prezentacje w formie PowerPoint, praktyczne zadania do wykonania przez uczestników w toku szkolenia z pomocą aplikacji Mentimeter, jak i interaktywne materiały w formie strony internetowej, wykonane z wykorzystaniem programu eXeLearning.

PROWADZĄCA

dr Jagoda Dzida – prawniczka, pracowniczka Laboratorium Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji. Doświadczenie prawnicze zdobywała m.in. w kancelarii MERSKI w Poznaniu oraz w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie TransLegal oraz w grupie badawczej Legal Research Group Intellectual Property and Media Law. Autorka licznych artykułów naukowych z zakresu wykrywania nieszczerości oraz badań klasyfikacyjnych pisma ręcznego oraz współautorka rozdziału w monografii „Foundations of Law: The Polish Perspective". Od kilku lat aktywnie promuje wiedzę z zakresu kryminalistyki oraz wykrywania kłamstwa w ramach Nocy Naukowców i Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

DLA KOGO?

Szkolenie ma na celu edukację praktyczną nastawioną na potrzeby stricte zawodowe niezbędne prawnikom-praktykom (adwokatom, radcom prawnym), aplikantom prawniczym oraz biegłym.Serdecznie zapraszamy także inne osoby pracujące w ramach szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości.Językiem szkoleniowym szkolenia jest język polski.

CERTYFIKT

Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane.Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy.Certyfikat zawiera nazwisko prowadzących szkolenie oraz ilość odbytych godzin szkoleniowych (6) i może zostać użyty w celu realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego. W razie potrzeby do certyfikatu możemy dołączyć także suplement zawierający opis treści szkolenia (syllabus).

KOSZT UCZESTNICTWA

 Cena regularna: 369 PLNCena early-bird z rabatem (obowiązuje tylko w razie rejestracji do 16 listopada 2022) to tylko 269 PLN
 
PROSTA REJESTRACJA

Prosimy rejestrować się na szkolenie przy użyciu krótkiego formularza:

https://forms.gle/ZCzaPbZk7k2ndX6G9

Link do e-płatności (Przelewy24, karta):

https://buy.stripe.com/cN22aG8McfG81gY7ul

To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.

PYTANIA?

Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki szkolenia, pani Margarity Haluschenko (haluschenko@cfasofficial.com).Do zobaczenia online!


Źródło:  https://fb.me/e/6lNXaHFVs

Aktualizacja:  2022-08-04 23:48:41