Ogólnopolska konferencja naukowa „Światy muzyki”


MINIONA -

Online

Muzyka to nie tylko dźwięk, nie tylko sztuka, nie tylko rzeczywistość, lecz także mowa, miłość, ruch (taniec), społeczne zaangażowanie, rytm naszych emocji. Zawsze i niezmiennie stanowiła elementarną część ludzkiego istnienia, towarzyszyła w momentach społecznych, obyczajowych przemian, koiła zmysły, ale i bywała manifestacją poglądów, wyrażała protest lub pochwałę. Jej funkcji jest tak wiele, jak wiele dróg jej odbioru, zastosowań etc. To integralna część wielu ludzkich aktywności, nie tylko tych artystycznych. Jej istnienie wydaje się niemal wieczne, a trwałość – wpisana w naszą codzienność zarówno tę dawną, jak i obecną. Sam zresztą ten wstęp nie wystarczy, by opisać jej rolę, jej wartość, jej wielofunkcyjność, wobec czego organizatorzy konferencji zapraszają do podjęcia transdyscyplinarnej refleksji nad zagadnieniami takimi, jak m.in.:

·          muzyka dawniej i współcześnie;

·          historia muzyki;

·          gatunki muzyczne;

·          kompozytorzy;

·          wykonawcy, artyście, celebryci;

·          muzyka filmowa, serialowa, growa;

·          nagrody muzyczne;

·          konkursy muzyczne;

·          taniec i ruch a muzyka;

·          teatr muzyczny;

·          opera;

·          muzyka zaangażowana;

·          przemiany obyczajowe i społeczne;

·          rola muzyki w życiu jednostek i zbiorowości;

·          muzyka a wizualność;

·          formy dystrybucji;

·          prawa autorskie;

·          miasta muzyki;

·          festiwale i koncerty;

·          aspekty prawne.

Oczywiście organizatorzy zapraszają do proponowania własnych interpretacji, do przesyłania abstraktów, których problematyka nie została wymieniona w powyższym zestawieniu.

Ostateczny termin nadsyłania abstraktów na adres: muzyka.ekonferencja@gmail.com mija 22 października 2023 roku. Na podany adres należy przesłać w jednym pliku:

·          abstrakt (max. 600 słów);

·          aktualną afiliację, tytuł naukowy oraz profil badawczy

·          numer telefonu oraz korespondencyjny email.

Na pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji przewiduje się opłatę konferencyjną w wysokości 200 PLN. Organizatorzy przewidują publikację w formie recenzowanej monografii w serii „Perspektywy Ponowoczesności” lub numerów monograficznych czasopisma (w zależności od liczby artykułów zgłoszonych do recenzji po konferencji).






Źródło:  http://muzykaekonferencja.wordpress.com

Aktualizacja:  2023-07-29 14:50:20