Ogólnopolska konferencja naukowa online „Nieznane, niezbadane, niepojęte”
Enigmatyczny tytuł konferencji to jednocześnie niejako kwintesencja dialogu, do którego chcieliby Państwa zachęcić organizatorzy. Przez „nieznane” rozumieć można przecież tak wiele rzeczy – podróże w niezbadane lub po prostu nieznane komuś obszary, wyjście ze strefy własnego komfortu, doświadczenie, smakowanie, oglądanie – tego, czego nie poznaliśmy dotąd. To także nieznane zjawiska, niewyjaśnione tajemnice, tajniki odkryć, utajone fakty. Nieznany może być los, przyszłość, a i przeszłość skrywa swoje sekrety. Cały świat wydaje się czasem nieznanym, w którym człowiek porusza się instynktownie, odnajdując swoją rolę, pasję, przeznaczenie… Właśnie dlatego organizatorzy konferencji proponują np. refleksję m.in. nad takimi zagadnieniami (nie wykluczając też innych ujęć), jak:
· nienazwane i nieznane w kulturze (film, serial, muzyka, sztuki plastyczne, komiks, gry wideo);
· obyczajowość;
· jednostka i społeczeństwo;
· język;
· nowatorskie pomysły, odkrycia, wynalazki – historia i współczesność;
· podróże i wyprawy odkrywcze;
· odkrycia naukowe;
· filozofia;
· psychologia;
· postęp i cywilizacja;
· religioznawstwo, mitologie;
· biografie, historie, perypetie odkrywców i wynalazców czy prekursorów;
· odkrycia;
· geografia;
· nieznane losy ludzi, przedmiotów, miejsc;
· socjologia;
· technologie;
· media, social media;
· przyszłość ludzkości;
· problemy ekologii;
· miasta;
· społeczności, wspólnoty;
· sekty i kulty;
· wizje nieznanego i niepoznanego;
· niewyjaśnione lub niezbadane zjawiska.
Oczywiście organizatorzy zapraszają do proponowania własnych interpretacji, do przesyłania abstraktów, których problematyka nie została wymieniona w powyższym zestawieniu.
Ostateczny termin nadsyłania abstraktów na adres: nieznane.ekonferencja@gmail.com mija 29 grudnia 2023. Na podany adres należy przesłać w jednym pliku:
· abstrakt (max. 600 słów);
· aktualną afiliację, tytuł naukowy oraz profil badawczy
· numer telefonu oraz korespondencyjny email.
Na pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji przewiduje się opłatę konferencyjną w wysokości 200 PLN. Organizatorzy przewidują publikację w formie recenzowanej monografii w serii „Perspektywy Ponowoczesności” lub numerów monograficznych czasopisma (w zależności od liczby artykułów zgłoszonych do recenzji po konferencji).