Akademia Mowy Sądowej
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4
Zapraszamy do udziału w Akademii Mowy Sądowej! Celem szkolenia jest zapoznanie prawników z najskuteczniejszymi (i łatwymi do zastosowania) technikami przygotowywania i wygłaszania wystąpień perswazyjnych, wykorzystywanych w szeroko pojętym kontekście procesowym: w toku rozpraw i przesłuchań. Wyjątkowe w Akademii Mowy Sądowej jest połączenie umiejętności przemawiania i argumentacji prawniczej z ogólnymi technikami wystąpień publicznych służącymi przygotowywaniu przykuwających uwagę i odnoszących zamierzony efekt wystąpień końcowych w procesie cywilnym bądź karnym.
KIEDY?
Akademia Mowy Sądowej odbędzie się w piątek i sobotę 15-16 marca. Dokładne godziny są podane poniżej. Internetowy format Akademii prowadzonej za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji Zoom sprawia, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zajęci w ciągu tygodnia.
DLACZEGO WARTO?
Ponieważ Akademia prowadzona jest przez stricte praktycznie zorientowanych ekspertów i adresuje konkretne potrzeby stawiane prawnikom procesowym. • Zrozumiesz, czym charakteryzują się wystąpienia perswazyjne. • Dowiesz się jak określać cel wystąpienia i potrzeby audytorium (sądu). • Zrozumiesz, w jaki sposób łączyć ze sobą różne rodzaje argumentów i wnioskowań. • Poznasz skuteczne struktury wystąpień perswazyjnych, zwiększające ich klarowność. • Zrozumiesz, co rzutuje na wiarygodność w wystąpieniach perswazyjnych.
WYSOCE PRAKTYCZNY PROGRAM
Dzień 1. Piątek 17.00-21.30
Blok I. Cel wystąpienia (Piątek 17.00-18.30)
1. Cel ogólny
2. Cel szczegółowy
3. Modele komunikacji
4. Definiowanie konkretnej widowni i identyfikacja jej potrzeb w kontekście sądowym
5. Sytuacja komunikacyjna (rozprawa, przesłuchanie)
Blok II. Specyfika sądowych wystąpień perswazyjnych (Piątek 18.30-20.00)
1. Trójkąt retoryczny (logos-pathos-ethos) oraz perswazja centralna i peryferyjna
2. Prawnicze argumenty ad rem
3. Argumenty nierzeczowe
Blok III. Struktura wystąpień perswazyjnych (Piątek 20.00-21.30)
1. Kompozycja przemówienia sądowego
2. Efektywny wstęp i zapadające w pamięć zakończenie
3. Perswazyjne struktury rozwinięcia i możliwość wykorzystania ich w sądzie
4. Kolejność prezentowanych argumentów
5. Trójkąt autentyczności
Dzień 2. Sobota 10.00-14.00
Blok IV. Sesja praktyczna (Sobota 10.00-11.00)
1. Zaprezentowanie przez uczestników szkolenia przemówienia końcowego
2. Informacja zwrotna dla uczestników
Blok V. Umiejętność tworzenia wypowiedzi ustnej (Sobota 11.00-12.30)
1. Tworzenie wypowiedzi ustnej od A do Z
2. Sposoby tworzenia stylów wypowiedzi
3. Ustne reagowanie językowe
4. Ćwiczenia: intonacja, tempo mówienia, regulacja wysokości, barwy i siły głosu.
Blok VI. Mowa sądowa jako sztuka budowania wypowiedzi perswazyjnej (Sobota 12.30-14.00)
1. Strategia przygotowania mowy sądowej - poprawne frazowanie oraz ekspresja wypowiedzi 2. Budowanie argumentacji w formie ustnej
3. Podstawowe techniki prowadzenia sporów
4. Ćwiczenia: style komunikacji, komunikat słowny a spójność z postawą ciała, gestykulacją i mimiką twarzy.
MATERIAŁY
Każdy uczestnik kursu otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki przemawiania publicznego, dostępnych również po zakończeniu kursu.
PROWADZĄCY
dr Karol Gregorczuk – adwokat i wykładowca prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W swojej pracy dydaktycznej i naukowej zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi filozofii i teorii prawa, bioetyki, prawa medycznego, logiki i retoryki. Jest członkiem Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej IVR. Dr Grzegorczuk jest autorem licznych publikacji naukowych m.in. w „Gdańskich Studiach Prawniczych” i „Przeglądzie Prawa i Administracji”.
mgr Katarzyna Bruzzanese – trenerka głosu, aktorka, reżyserka, pedagożka i neofilolożka ze specjalnością z zakresu logopedii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy nad głosem z praktykującymi prawnikami, sędziami i wykładowcami. Specjalizuje się w doskonaleniu dykcji, ćwiczeniach impostacji głosu, pracy nad tekstem oraz budowaniu psychologii postaci na potrzeby konkretnej roli społecznej (prawnika występującego przed sądem).
CERTYFIKAT
Wszystkie nasze kursy są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center for American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty. Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącej kurs i liczbę godzin szkoleniowych.
KOSZT UCZESTNICTWA
Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do godz. 23.59 dnia 7 marca 2024*) koszt udziału w szkoleniu to 419 PLN.
Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II (czyli do godz. 23.59 dnia 11 marca 2024*), koszt udziału w kursie to 519 PLN.
Link do bezpiecznych e-płatności w puli nr I (Przelewy24, karta, BLIK): https://buy.stripe.com/14k00h9q16PN7gA4nO
Opłatę wnieść można także przelewem na konto*: Center for American & European Studies 32 2530 0008 2022 1070 0570 0001 NestBank
Tytuł przelewu: – Akademia Mowy Sądowej
REJESTRACJA NA KURS
Rejestracja na szkolenie: https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/akademia-mowy-sadowej
Po dokonaniu zgłoszenia przez znajdujący się na stronie formularz, automatycznie otrzymają Państwo odpowiedź o wpłynięciu danych do systemu.
To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu. Sugerujemy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona.
PYTANIA?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki Akademii, pani Rity Tomala na adres e-mail tomala@cfasofficial.com Pani Tomala chętnie Państwu pomoże. Do zobaczenia online!