Wiarydogność spisanych zeznań świadków - metody oceny w postępowaniach sądowych


MINIONA -

Zoom
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Center For American & European Studies zaprasza do udziału w kompleksowym szkoleniu pt. "Wiarydogność spisanych zeznań świadków - metody oceny w postępowaniach sądowych".

Celem szkolenia jest zapoznanie przedstawicieli zawodów prawniczych z podstawowymi metodami oceny wiarygodności spisanych zeznań świadków w postępowaniach sądowych. Oczekiwanym efektem kształcenia jest zrozumienie najważniejszych kryteriów i metod oceny wiarygodności spisanych już zeznań świadków oraz uzyskanie zdolności zastosowania owych metod w praktyce.

KIEDY?

Szkolenie odbędzie się w piąte 5 kwietnia 2024 r. (17:00-20:30) online na platformie Zoom w trybie synchronicznym (czyli połączenia “na żywo” z możliwością zadawania pytań).

DLACZEGO WARTO?

✓ Poznasz najważniejsze metody oceny wiarygodności spisanych zeznań świadków
✓ Dowiesz się, jak zastosować owe metody praktyce
✓ Samodzielnie sprawdzisz skuteczność tych metod

WYSOCE PRAKTYCZNY PROGRAM

Blok I. Wiarygodność zeznań świadka - wprowadzenie

1. Pojęcie wiarygodności.
2.Różnice między wiarygodnością a prawdziwością oraz szczerością zeznań.
3. Kryteria oceny wiarygodności spisanych zeznań świadków.
4. Psychologiczne metody oceny wiarygodności zeznań.

Blok II. SVA (Statement Validity Assessment)

1. Omówienie metody.
2. Zastosowanie metody w praktyce na przykładowych zeznaniach (case-study).

Blok III. (Reality Monitoring)

1. Omówienie metody.
2. Zastosowanie metody w praktyce na przykładowych zeznaniach (case-study).

Blok IV. MASAM (Multivirable Adult's Statements Assessment Method)

1. Omówienie metody.
2. Zastosowanie metody w praktyce na przykładowych zeznaniach (case-study).

Blok V. Podsumowanie szkolenia

1. Porównanie wyników oceny wiarygodności spisanych zeznań wszystkimi trzema poznanymi metodami.
2. Sesja pytań i odpowiedzi z dr Jagodą Dzidą.

MATERIAŁY

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki oceny wiarygodności spisanych zeznań świadków dostępnych również po zakończeniu szkolenia. Zostaną one udostępnione za pośrednictwem specjalnie przystosowanej platformy e-learningowej, do której uczestnicy będą mogli zalogować się za pomocą adresu e-mail. Na platformie dostępne będą zarówno prezentacje w formie PowerPoint, jak i praktyczne zadania do wykonania przez uczestników przy pomocy arkuszy badawczych.

PROWADZĄCA

dr Jagoda Dzida – prawniczka, pracowniczka Laboratorium Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie prawnicze zdobywała m.in. w kancelarii MERSKI w Poznaniu oraz w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie TransLegal oraz w grupie badawczej Legal Research Group Intellectual Property and Media Law. Autorka licznych artykułów naukowych z zakresu wykrywania nieszczerości oraz badań klasyfikacyjnych pisma ręcznego oraz współautorka rozdziału w monografii „Foundations of Law: The Polish Perspective". Od kilku lat aktywnie promuje wiedzę z zakresu kryminalistyki oraz wykrywania kłamstwa w ramach Nocy Naukowców i Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

DLA KOGO?

Szkolenie ma na celu edukację praktyczną nastawioną na potrzeby stricte zawodowe niezbędne prawnikom-praktykom (adwokatom, radcom prawnym) i aplikantom prawniczym, prokuratorom, sędziom oraz biegłym. Serdecznie zapraszamy także inne osoby pracujące w ramach szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości lub zainteresowane tematyką ze względów zawodowych lub naukowych. Językiem szkoleniowym jest język polski.

CERTYFIKAT

Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn. Certyfikat zawiera nazwisko prowadzących szkolenie oraz ilość odbytych godzin szkoleniowych i może zostać użyty w celu realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.

KOSZT UCZESTNICTWA

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 29 marca 2024*) koszt udziału w kursie to 269 PLN

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II, koszt udziału w kursie to 369 PLN.

Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta): buy.stripe.com/9AQbIZcCd8XV58scRz

Opłatę wnieść można także przelewem na konto: Center for American & European Studies 32 2530 0008 2022 1070 0570 0001 NestBank

Tytuł przelewu: Kurs Wiarygodność spisanych zeznań świadków

PROSTA REJESTRACJA

Więcej informacji o rejestracji na szkolenie: www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/wiarygodnosc-spisanych-zeznan-swiadkow-metody-ocen

Po dokonaniu zgłoszenia przez znajdujący się na stronie formularz, automatycznie otrzymają Państwo odpowiedź o wpłynięciu danych do systemu. Uwaga: radzimy nie zwlekać z rejestracją.

Ze względu na praktyczny charakter kursu, liczba miejsc jest ograniczona. Ostateczny termin zapisów: 2 kwietnia 2024 (lub do wyczerpania miejsc).

PYTANIA?

Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki szkolenia, pani Margarity Tomala na adres tomala@cfasofficial.com. Pani Tomala chętnie Państwu pomoże. Do zobaczenia online!






Źródło:  https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/wiarygodnosc-spisanych-zeznan-swiadkow-metody-ocen

Aktualizacja:  2024-01-23