Ogólnopolska konferencja naukowa „Zbiorowości, wspólnoty, społeczności, organizacje. Koncepcje - realizacje - historia – współczesność”
Cechą znamienną dla ludzi jest gromadzenie się, organizowanie, wspólnotowość, życie społeczne. te wszystkie wymienione pojęcia mają oczywiście i rzecz jasna różne ujęcie i definicyjne, dotyczą rozmaitych sfer aktywności i życia społecznego. Istotne są bez wątpienia konotacje historyczne, a także obyczajowo-kulturowe, regionalne etc. Wielowymiarowość i pojemność proponowanej tematyki jest o tyle istotna, że celem organizatorów jest interdyscyplinarne i różnorodne w swojej istocie pokazanie rozmaitych form łączenia się ludzi, tworzenia relacji, więzi, lecz i konfliktów. Organizatorzy konferencji zachęcają wobec tego do przyjrzenia się m.in. takim zagadnieniom:
· wizje kultury (literatura, film, serial, komiks, sztuki plastyczne, etc.);
· filozofia;
· psychologia
· definicje wspólnot, wspólnotowości;
· organizacje pozarządowe;
· wspólnoty religijne;
· grupy wsparcia;
· zrzeszenia i związki;
· lokalność i regionalność;
· grupy etniczne;
· mniejszości;
· czystki etniczne;
· różnice kulturowe;
· dyskursy polityczne;
· ugrupowania polityczne;
· związki zawodowe;
· aktywizm;
· działalność charytatywna;
· organizacje ds. praw zwierząt;
· historia;
· tajne ugrupowania etc,;
· teorie spiskowe;
· terroryzm;
· sekty i kulty;
· media, social media;
· socjologia;
· społeczności sąsiedzkie;
· kręgi towarzyskie;
· społeczności akademickie;
· społeczności szkolne;
· organizacje, stowarzyszenia sportowe;
· zrzeszenia seniorów;
· społeczności hobbystów etc.;
· fandomy;
· wykluczenia.
Oczywiście organizatorzy zapraszają do proponowania własnych interpretacji i koncepcji do przesyłania abstraktów, których problematyka nie została wymieniona w powyższym zestawieniu. Ostateczny termin nadsyłania abstraktów na adres zbiorow.ekonferencja@gmail.com mija 14 czerwca 2024 roku. Na podany adres prosimy przesłać dokument w formacie edytowalnym (.doc, .docx, .rtf), zatytułowany wg schematu „Imię
Nazwisko, Tytuł referatu” i zawierający:
- abstrakt (max. 600 słów);
- aktualną afiliację i tytuł naukowy;
- numer telefonu oraz adres email.
Na pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji przewiduje się opłatę konferencyjną w wysokości 200 PLN. Organizatorzy przewidują publikację w formie recenzowanej monografii w serii „Perspektywy Ponowoczesności” lub numerów monograficznych czasopisma (w zależności od liczby artykułów zgłoszonych do recenzji po konferencji).