Ogólnopolska konferencja naukowa „Zagrożenia”
Konferencja poświęcona tematyce zagrożenia może dotyczyć różnorodnych aspektów związanych z identyfikacją, analizą i zarządzaniem ryzykiem oraz zagrożeniami w różnych dziedzinach życia. Zagrożenie może przybierać różne formy i dotyczyć różnych obszarów życia, od zdrowia po bezpieczeństwo finansowe i społeczne. Analiza i identyfikacja zagrożeń są kluczowe dla podejmowania działań prewencyjnych oraz opracowania strategii zarządzania ryzykiem w celu minimalizacji skutków potencjalnych zagrożeń. W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, zagrożenia mogą mieć charakter zarówno lokalny, jak i globalny, wymagając współpracy na różnych szczeblach społecznych, politycznych i międzynarodowych. Poruszane tematy mogą stanowić podstawę do interdyscyplinarnej dyskusji, współpracy i wymiany wiedzy na temat różnych rodzajów zagrożeń oraz sposobów zarządzania nimi w celu zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności w różnych obszarach życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Dlatego organizatorzy konferencji chcieliby zaproponować namysł nad takimi kwestiami, jak m.in.:
· kulturowe wizje zagrożeń jednostkowych i globalnych(literatura, film, serial, sztuki plastyczne etc.);
· mitologie;
· historia;
· filozofia;
· psychologia;
· zdrowie;
· media i social media;
· szkoła i edukacja;
· prawo;
· kryzysy;
· polityka;
· geopolityka;
· konflikty zbrojne etc.;
· terroryzm;
· cyberataki;
· ekologia i środowisko;
· katastrofy naturalne;
· wypadki i tragedie;
· zarządzanie kryzysowe;
· przemoc;
· teorie spiskowe;
· przemiany społeczne;
· gospodarka i finanse;
· zagrożenia w miejscu pracy;
· rodzina;
· bezpieczeństwo finansowe;
· żywność, gastronomia etc..;
· produkty, przedmioty, rzeczy.
Oczywiście organizatorzy zapraszają do przesyłania abstraktów, których problematyka nie została wymieniona w powyższym zestawieniu. Ostateczny termin nadsyłania abstraktów na adres zagrozenia.ekonferencja@gmail.com mija 3 października 2024 roku. Na podany adres prosimy przesłać dokument w formacie edytowalnym (.doc, .docx, .rtf), zatytułowany wg schematu „Imię
Nazwisko, Tytuł referatu” i zawierający:
• abstrakt (max. 600 słów);
• aktualną afiliację i tytuł naukowy;
• numer telefonu oraz adres email.
Na pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji przewiduje się opłatę konferencyjną w wysokości 200 PLN. Organizatorzy przewidują publikację w formie recenzowanej monografii w serii „Perspektywy Ponowoczesności” lub numerów monograficznych czasopisma (w zależności od liczby artykułów zgłoszonych do recenzji po konferencji).