2. sympozjum naukowo - praktyczne z cyklu: Ministerialne Forum Debaty Akademickiej: Nauki humanistyczne i społeczne w działaniu. Kryterium trzecie w ewaluacji jakości działalności naukowej
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4
Miejsce:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Warszawa, ul. Hoża 20, Warszawa, s. 117 (1. piętro)
[wydarzenie STACJONARNE z możliwością udziału zdalnego]
***
Termin: 18 X 2024 (piątek), godz. 10:00–15:00 (rejestracja od 9:30)
***
Cel: wymiana doświadczeń na temat kryterium trzeciego ewaluacji jakości działalności naukowej, próba wypracowania rekomendacji dotyczących funkcjonowania kryterium trzeciego w ewaluacji oraz jego definiowania w wymogach ewaluacyjnych z perspektywy osób prowadzących działalność naukową w naukach humanistycznych i społecznych. Przedmiotem dyskusji będzie także refleksja, czy kształcenie studentek i studentów oraz realizacja działalności dydaktycznej nie stanowią wpływu na otoczenie osób prowadzących działalność naukowo – dydaktyczną. Podjęta zostanie próba wydania rekomendacji na podstawie debaty środowiska akademickiego podczas sympozjum (udział w wydarzeniu będzie możliwy po rejestracji) oraz doświadczeń związanych z badaniami zrealizowanymi w projekcie „Społeczne obiegi wiedzy w praktykach humanistyki akademickiej”.
Możliwość uczestnictwa w sympozjum (wraz z możliwością udziału w dyskusji) dla osób zawodowo lub naukowo zajmujących się sektorem szkolnictwa wyższego i nauki, w tym ewaluacją działalności naukowej, po uprzedniej rejestracji zawierającej:
- imię i nazwisko;
- reprezentowaną dyscyplinę naukową oraz afiliację;
- stopień/tytuł naukowy;
- dane kontaktowe - e-mail;
- proponowane uczestnictwo (stacjonarne czy zdalne);
- proponowany typ uczestnictwa (z odrębnym wystąpieniem - proszę o podanie tematu wystąpienia / udział w dyskusji / udział bierny);
nie później niż do dnia 11 X 2024 r. włącznie - e-mail ze zgłoszeniem zainteresowania udziałem w wydarzeniu należy skierować na adres dedykowany konferencji: [konferencja@mnisw.gov.pl].
Akceptacja rejestracji zostanie potwierdzona w mailu zwrotnym do dnia 16 X 2024 r. (uczestnictwo stacjonarne) oraz do dnia 17 X 2024 r. (uczestnictwo zdalne).
***
Wstępna agenda:
od 9:30 – rejestracja
10:00 - 10:30 – uroczyste otwarcie sympozjum oraz Wprowadzenie do tematu
10:30–11:30 – IDEA i DOŚWIADCZENIE oraz DYSKUSJA
11:30–12:00 – przerwa kawowa
12:00–13:00 – przykład realizacji
13:00–14:00– przerwa obiadowa
14:00–15:00 – REKOMENDACJE oraz DYSKUSJA
Założenia do dyskusji:
– udział przedstawicieli różnych środowisk (różne podmioty; różne dyscypliny w obrębie HST; badaczki i badacze, a także reprezentacja MNiSW) [udział stacjonarny lub zdalny, czynny oraz bierny];
– wystąpienia problemowe, dążenie do optymalizacji w zakresie kryterium III w kontekście ewaluacji działalności naukowej a także rekomendacji całościowych w zakresie realizacji oceny jakości działalności naukowej (ocena kompleksowa obejmująca całość aktywności w danej jednostce organizacyjnej vs. liczne oceny rozproszone w obrębie rozdrobnionych dyscyplin nauki).
Kwestie organizacyjno-programowe:
- zespół projektu SOWA (https://spoleczneobiegiwiedzy.pl) we współpracy
z Departamentem Analiz Strategicznych i Popularyzacji Nauki w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
***
Efektem konferencji będą rekomendacje oraz refleksja nad społecznym znaczeniem nauki.
Zgłoszenie zainteresowania udziałem w konferencji (zarówno stacjonarnie jak i zdalnie) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w związku z procesem rejestracji udziału oraz uczestnictwa w wydarzeniu, a także w zwiazku z dokumentowaniem wydarzenia na stronie MNiSW i w mediach społecznościowych MNiSW.
Ze względu na ograniczenia lokalowe w siedzibie MNiSW, po wypełnieniu limitu miejsc w siedzibie MNiSW, osobom, które zgłoszą udział stacjonarny może zostać zaproponowany - ze względu na ograniczenia lokalowe - udział zdalny. W wydarzeniu stacjonarnie - ze względu na ograniczenia BHP - może wziąć udział nie więcej niż 100 osób.
MNiSW nie zwraca kosztów podróży, niemniej - w godzinach 9:30 - 10:00 będzie możliwe potwierdzenie (pieczątka plus podpis) przez Sekretariat sympozjum delegacji służbowych z Państwa jednostek sektora szkolnictwa wyższego i nauki.