I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Współczesne problemy prawno-administracyjne: wybrane zagadnienia prawa karnego"


MINIONA -

Ms Teams

I. ORGANIZATOR

Dialogiczne Towarzystwo Naukowe - Społeczeństwo i Polityka ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Współczesne problemy prawno-administracyjne: wybrane zagadnienia prawa karnego”.

II. CEL KONFERENCJI

Celem konferencji jest wymiana myśli, poglądów oraz podzielenie się wynikami badań naukowych w zakresie nauk: humanistycznych, społecznych i teologicznych. Interesują nas m.in. następujące obszary badawcze:

Prawo karne i jego wpływ na społeczeństwo:

·        Jakie są społeczne konsekwencje stosowania kar pozbawienia wolności w Polsce?

·        Jakie są różnice w postrzeganiu przestępczości przez różne grupy społeczne?

Zjawiska kryminologiczne:

·        Jakie są przyczyny wzrostu przestępczości wśród młodzieży w Polsce?

·        W jaki sposób media wpływają na percepcję zagrożeń kryminalnych w społeczeństwie?

Etyka i filozofia prawa:

·        Jakie są etyczne implikacje stosowania kary śmierci w kontekście współczesnych systemów prawnych?

·        Jak filozofia prawa interpretuje pojęcie sprawiedliwości w kontekście karania przestępców?

Psychologia w prawie karnym:

·        W jaki sposób czynniki psychologiczne wpływają na podejmowanie decyzji przez sędziów?

·        Jakie są psychologiczne skutki długoterminowego osadzenia w zakładzie karnym?

Teologia a prawo:

·        Jakie są teologiczne podstawy karania w różnych tradycjach religijnych?

·        Jakie role odgrywają wartości religijne w kształtowaniu polityki karnej?

Międzynarodowe prawo karne:

·        Jakie są wyzwania związane z egzekwowaniem międzynarodowego prawa karnego w kontekście przestępstw przeciwko ludzkości?

·        Jak różnice kulturowe wpływają na interpretację międzynarodowych norm prawa karnego?

Zachęcamy do udziału: studentów, doktorantów, pracowników nauki, prawników, także osoby zajmujące się badaniem tematyki zaproponowanej w ramach tej konferencji.

Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą uczestniczyć - w miarę możliwości - w całości wydarzenia, a zwłaszcza w swoim panelu. Wynika to z tego, iż każda konferencja jest miejscem wymiany poglądów i idei. Zapraszamy także uczestników biernych chcących podzielić się swoimi przemyśleniami w tematyce konferencji.

III. FORMA ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia należy przesyłać do niedzieli 27.10.2024 roku na adres email towarzystwa: konferencje@dialogicznetowarzystwonaukowe.pl z tytułem wiadomości "Konferencja – Prawo karne".

W zgłoszeniu należy wskazać: imię, nazwisko, tytuł naukowy/stopień naukowy, afiliacja, tytuł wystąpienia oraz abstrakt (nie więcej niż 200 wyrazów).

Abstrakty będą oceniane przez Radę Programową naszego Towarzystwa.

Uwaga: po wysłaniu zgłoszenia prosimy sprawdzić foldery SPAM na swoich skrzynkach pocztowych. Nasze odpowiedzi zwrotne mogą być tam kierowane.

IV. RECENZOWANA MONOGRAFIA POKONFERENCYJNA

W ramach serii "Monografie naukowe DTN - SiP" planowane jest wydanie recenzowanej monografii wieloautorskiej. Monografia będzie rozprowadzona w formie online w ramach tzw. otwartego dostępu oraz w miarę możliwości każdy autor otrzyma monografie w wersji drukowanej. Zgodnie z przepisami MNiSW każdy autor otrzyma 5 punktów za opublikowanie rozdziału w tejże monografii.

Z już wydanymi monografiami przez nasze Towarzystwo można zapoznać się TUTAJ: https://dialogicznetowarzystwonaukowe.pl/pl/monografie-naukowe-dtn-sip

Wydanie monografii pokonferencyjnej planujemy do 31.12.2024 rok. Osoby zgłaszające się na konferencje, a chcące opublikować rozdział, powinny mieć gotowe teksty do dnia tj. 1.12.2024 roku.

V. TERMIN KONFERENCJI

Konferencja odbędzie się online za pomocą MS Teams w dniu 31.10.2024 roku tj. czwartek.

VI. KOSZT UDZIAŁU W KONFERNCJI

Koszt wystąpienia wynosi (w formie darowizny): 80 zł - wskazana kwota pokrywa koszty wysyłki na wskazany adres certyfikatu potwierdzającego wystąpienie, wydanie monografii oraz bieżące wydatki Stowarzyszenia.

VII. UCZESTNICY BIERNI

Uczestnicy bierni są zwolnieni z opłaty konferencyjnej - certyfikaty będą wystawianie w formie elektronicznej.  Chęć uczestnictwa w wydarzeniu w formie zdalnej należy zgłaszać na adres: konferencje@dialogicznetowarzystwonaukowe.pl z tytułem wiadomości "Konferencja – Prawo karne".






Źródło:  https://dialogicznetowarzystwonaukowe.pl/pl/home

Aktualizacja:  2024-10-27