VII Międzyuczelniana Konferencja Naukowa Roma, Romae, Romae…


MINIONA -

Wydział Historii UW
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Szanowni Państwo,

Studenckie Koło Naukowe Numizmatyki i Archeologii Rzymu działające przy Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić zainteresowane osoby, szczególnie studentów i doktorantów wszystkich uczelni w Polsce, do udziału w VII Międzyuczelnianej Konferencji Naukowej Roma, Romae, Romae…

Konferencja odbędzie się 27 maja 2016 r. w Sali Kolumnowej w Budynku Pomuzealnym (obecnie Instytut Historyczny) na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście 26/28.

Zachęcamy do wygłoszenia krótkiego (15 minut) referatu, dotyczącego zagadnień związanych z archeologią, historią, sztuką, epigrafiką oraz numizmatyką  starożytnego Rzymu. Podobnie jak w ubiegłych latach, konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny. Zależy nam na podjęciu ciekawej, wielowymiarowej dyskusji na temat kultury starożytnego Rzymu. Poprzez różnorodność podejmowanych zagadnień pragniemy pokazać niezwykłe bogactwo świata rzymskiego, który stał się fundamentem współczesnej cywilizacji europejskiej.

Planowane jest wydanie publikacji pokonferencyjnej w postaci łączonego tomu z artykułami z edycji V-VII Konferencji.

Na zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, nazwę uczelni, rok i kierunek studiów oraz krótki abstrakt (150-300 słów + 5 najważniejszych pozycji bibliograficznych) czekamy do 31 marca 2016 r. Należy je nadsyłać na adres: numis.kn@uw.edu.pl

Wszystkim osobom, które zgłoszą abstrakty, zostanie około 20 kwietnia wysłana informacja o tym, czy zostały zakwalifikowane do udziału w konferencji.

Wszelkie pytania prosimy kierować na wskazany adres mailowy.

 

Z poważaniem,

Komitet Organizacyjny


Źródło:  https://numizmatycy.wordpress.com/

Aktualizacja:  2016-03-14 21:47:07