Zasady good governance na szczeblu przedsiębiorstwa, gospodarki kraju, ugrupowania integracyjnego i świata
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4
Kwestie dobrego kierowania gospodarką na szczeblu przedsiębiorstwa, kraju, ugrupowania integracyjnego i świata są od lat przedmiotem zainteresowania wielu praktyków i teoretyków oraz wyspecjalizowanych organizacji zajmujących się szeroko rozumianą problematyką jakości i efektywności gospodarowania. Z jednej strony chodzi o wyjaśnienie różnic w dokonaniach, a zwłaszcza dynamice rozwojowej poszczególnych struktur gospodarczych, a z drugiej o określenie warunków i sposobów przyspieszenia tego rozwoju. Rozmaite próby wypracowania zasad good governance na poziomie układów gospodarczych z natury rzeczy mają uniwersalny charakter, mogąc odnosić się również do innych organizacji społeczno-politycznych. Stąd m.in. rodzi się potrzeba interdyscyplinarnego traktowania zasad dobrego rządzenia, administrowania czy zarządzania wzajemnie ze sobą powiązanymi strukturami. Konieczność takiego podejścia nasiliła się w rezultacie globalnego kryzysu finansowego lat 2008-2009 oraz turbulencji w strefie euro i w Unii Europejskiej po roku 2010, które ujawniły nie tylko gospodarcze uwarunkowania pojawiających się zaburzeń.
Konferencja ma na celu przedstawienie dotychczasowego dorobku w dziedzinie good governance i twórcze jego wykorzystanie w analizie zaburzeń finansowych i przemian strukturalnych w gospodarce światowej i europejskiej oraz poszczególnych krajów z uwzględnieniem dostosowań zachodzących na szczeblu przedsiębiorstw w ostatnich latach.
Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej konferencji oraz przygotowania referatów w ramach wspomnianych czterech grup tematycznych (karta zgłoszenia uczestnictwa dostępna jest na stronie www.vistula.edu.pl, prosimy o przesłanie jej e-mailem do 15.02.2017 pod adres instytuty@vistula.edu.pl).
Pełne teksty referatów należy przesłać pod adresem AFiBV w kopercie z dopiskiem „Konferencja good governance” w terminie do 28 lutego 2017 r.
Po dokonaniu oceny przez recenzentów referaty zostaną sukcesywnie opublikowane w „Zeszytach Naukowych Uczelni Vistula” (8 punktów ministerialnych), a ich skróty zaprezentowane w trakcie konferencji
Udział w konferencji jest bezpłatny. Akademia nie zwraca kosztów przejazdu na konferencję.