I Kongres - Bądź integralny w zdrowiu, prewencja i leczenie chorób przewlekłych


MINIONA -

Centrum Konferencyjne Muzeum Polin
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Kongres uwzględniający najważniejsze zagadnienia medycyny integralnej i jej wpływu na zdrowie. Uczestnicy wydarzenia skorzystają z wiedzy ekspertów prezentowanej podczas wykładów i warsztatów. Spotkanie poprowadzi oraz merytorycznie podsumuje dr Elżbieta Dudzińska uznany lekarz medycyny integralnej, propagujący komplementarne, holistyczne podejście do pacjenta. Całodniowe spotkanie skierowane jest do osób chorych przewlekle, ich bliskich, a także dla osób zdrowych, zainteresowanych prewencją i leczeniem chorób przewlekłych. 

Pojęcie holistyki i znaczenie medycyny integralnej, zwanej również komplementarną, staje się na świecie coraz bardziej popularne. Niestety, to wciąż złożony i trudny temat w Polsce. Ludzie, w gąszczu informacji nie wiedzą, z których metod wspomagających mogą bezpiecznie korzystać, mylą medycynę integralną z medycyną alternatywną. Celem pierwszego Kongresu jest zmiana postrzegania tych pojęć. Integralne podejście to opieka całościowa, na każdym poziomie funkcjonowania - od poziomu ciała, przez duchowy do psychicznego, partnerska współpraca z pacjentem w przypadku choroby, poprzez połączenie najlepszych, naukowo zbadanych metod do leczenia i prewencji. To podejście mające na celu utrzymanie zdrowia w jak najlepszym stanie. 

PROGRAM:

09:45 – 15:20 Wykłady

Lek.med. Elżbieta Dudzińska „Jedność ciała i umysłu. Integralne podejście do zdrowia”
Wojciech Eichelberger „Stres. Sen. I ich wpływ na zdrowie”
Prof. dr hab. n. med.Jan Lubiński „Genetyka. Innowacje”
Prof. Li Jie „Medycyny chińska”(przewidziano tłumaczenie prelekcji)

Koncert gongów terapeutycznych

16:00 – 18:00 Warsztaty (liczba uczestników ograniczona)

Mgr Franciszek Ruciński „Ziołolecznictwo”
Diana Poteralska „Śmiechoterapia”
Kornelia Westergaard „Odżywianie wg makrobiotyki”
Iza Milczarek „Refleksoterapia"

 

Więcej informacji:

http://fundacjabadz.pl/pierwszy-kongres-medycyny-integralnej

 

Zapisy:

https://evenea.pl/imprezy/konferencje/warszawa/i-kongres-badz-integralny-w-zdrowiu-prewencja-i-leczenie-chorob-przewleklych-178248/?source=directory


Źródło:  http://fundacjabadz.pl/pierwszy-kongres-medycyny-integralnej/

Aktualizacja:  2017-12-07 18:03:50