Ogólnopolska konferencja naukowa "Horyzonty języka VII, czyli jak daleko sięga językoznawstwo"


MINIONA -

Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy Uniwersytetu Szczecińskiego
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Koło Młodych Językoznawców, działające przy Instytucie Polonistyki, Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, zaprasza na ogólnopolską konferencję "Horyzonty języka VII, czyli jak daleko sięga językoznawstwo".


Po raz kolejny spotkamy się w gronie młodych badaczy, gdzie będziemy mieli możliwość prezentacji prowadzonych prac oraz dyskusji, których wspólnym celem stanie się refleksja nad tym, jak daleko sięgają granice języka i językoznawstwa. Aby spojrzeć na język z wielu perspektyw, chcielibyśmy zaprosić osoby reprezentujące różne dziedziny badań lingwistycznych, zarówno te doświadczone, jak i stawiające pierwsze kroki na ścieżce naukowej.


Liczymy na prace teoretyczne, jak i analityczne, dotyczące zarówno polszczyzny, jak i innych języków. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do studentów i doktorantów, ale mile widziani będą też naukowcy o dłuższym stażu.


Konferencja odbędzie się w dniach 23–25 marca 2018 r. w Pobierowie, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Grunwaldzkiej 66. Rozpoczęcie obrad planowane jest w piątek (23 marca) o godz. 10.00.

Język konferencji: polski.

Czas każdego wystąpienia to 15 minut. Proponujemy także poprowadzenie warsztatów, na które przeznaczamy 45 minut. Możliwy jest udział czynny lub bierny.

Na zgłoszenia z wypełnionym formularzem czekamy do 20 lutego pod adresem kmj.szczecin@gmail.com. Tam też można kierować pytania w sprawach organizacyjnych. Formularz do pobrania: https://drive.google.com/open?id=1fLFVRhEJlK1EusN9IdOq9T--12rHCTtJX-O5M_-9wuo

Opłata konferencyjna wynosi 200 zł. Służy pokryciu kosztów wyżywienia oraz dwóch noclegów (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę). W związku z wczesną godziną rozpoczęcia obrad istnieje możliwość przyjazdu dzień wcześniej (22 marca) i wykupienia noclegu z czwartku na piątek za dodatkową opłatą. Dane do przelewu prześlemy w wiadomości zwrotnej po akceptacji zgłoszenia.

Osoby, które chcą rozliczyć koszty udziału w swoich instytucjach, prosimy o dokonanie wpłat za pośrednictwem uczelni. Ze względów formalnych faktura wystawiana jest z danymi płatnika.

Prelegentom zapewniamy dostęp do rzutnika i głośników. Na terenie ośrodka działa sieć wi-fi. Dostępny jest pokój dla osób niepełnosprawnych.

Zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia na Facebooku i naszego fanpage’a facebook.com/kmj.szczecin.


Źródło:  http://facebook.com/kmj.szczecin

Aktualizacja:  2018-01-04 13:40:26