Migrant Birds as Indicators of Climate Change


MINIONA -

Hotel Orle, Centrum Hotelowo-Konferencyjne
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Na całym świecie ptaki wędrowne muszą przystosowywać się do zmian klimatu oraz skutków rozwoju ekonomicznego, które napotykają na różnych etapach swojego życia, w różnych miejscach. Dzięki temu ptaki mogą służyć jako wskaźniki zmian klimatu w Europie i Afryce. Migrujące ptaki nie znają granic, więc ich przetrwanie zależy od międzynarodowej współpracy naukowców i działaczy ochrony przyrody. W związku z tym, jako badacze i miłośnicy ptaków z Europy i Afryki, chcemy spotkać się w Gdańsku aby podzielić się wiedzą na ten temat, przedyskutować nasze obawy i potencjalne rozwiązania. Celem spotkania jest lepsze zrozumienie zagadnień związanych z wpływem zmian środowiska na ptaki wędrowne i ich ochroną, a także ustalenie wspólnych projektów badań.

Wspólna konferencja  projektu "Birds as Early Warning” we współpracy Polska-RPA, Migrant Landbird Study Group (MLSG) oraz Krajowej Sieci Stacji Obrączkowania Ptaków (KSSOP).

Konferencja jest dofinansowana przez  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (Polska) i National Research Foundation (RPA) w ramach programu „Współpraca Polska-RPA”, jako element projektu „Building an Early Warning System for Biodiversity in the Face of Climate Change”. Projekt jest wykonywany w ramach umowy o współpracy bilateralnej pomiędzy Stacją Badania Wędrówek Ptaków (SBWP) z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w Polsce i Animal Demography Unit (ADU), Department of Biological Sciences, z Uniwersytetu w Kapsztadzie, RPA.






Źródło:  http://www.sbwp.ug.edu.pl/projekt-pl-rpa/

Aktualizacja:  2018-05-10