Teatr zwierciadłem duszy - terapia poprzez sztukę


MINIONA -

AST im Stanisława Wyspiańskiego, filia we Wrocławiu
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Psycholog wielu ludziom kojarzy się tylko i wyłącznie z gabinetem i kozetką. Także i niektórzy psychologowie mają trudność z umiejscowieniem terapii w innych ramach niż prowadzenie rozmowy w czterech ścianach cichego pokoju. To jednak nie jedyne oblicze oddziaływań terapeutycznych, które upodobały sobie bowiem także inne, bardziej artystyczne środki przekazu i oddziaływania.

Pragniemy tej wiosny przedstawić słuchaczom wykładów nie tylko nowe oblicze terapii – wskazując niekonwencjonalne miejsca i formy w jakich możemy ją znaleźć, a może i inspirując do alternatywnych metod jej prowadzenia -, ale także ukazujące, nieznaną dla wielu, terapeutyczną funkcję spełnianą przez różnorodne wymiary sztuki, takie jak: choreoterapia, muzykoterapia, terapia przez teatr, arteterapia czy techniki dramowe. Pragniemy, by wysłuchane podczas konferencji wykłady wybitnych prelegentów przybliżyły słuchaczy zarówno do różnych dziedzin twórczości, jak i procesu terapeutycznego, a przede wszystkim wskazały, że nie są to dwa rozdzielne zagadnienia, a często przeplatające się oddziaływania. 

Terapia bywa bowiem prawdziwą sztuką! Dlaczego więc sztuka nie mogłaby bywać prawdziwą terapią?

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w czerwcowej konferencji, która przełamie standardowe ramy procesu terapeutycznego!

https://www.facebook.com/events/631660637179932/


Źródło:  https://www.facebook.com/events/631660637179932/

Aktualizacja:  2018-05-19 14:37:14