REPETYTORIUM Z ONKOLOGII - RAK PIERSI


MINIONA -

Centrum Edukacyjno-Konferencyjne w Centrum Onkologii-Instytut
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Jakie są zasady postępowania leczniczego poszczególnych rodzajów chłoniaków? Jakie są nowości 
w leczeniu chirurgicznym raka piersi? Jakie jest miejsce radioterapii w onkologii urologicznej? Na te i inne zagadnienia odpowiedzi udzielą wybitni eksperci Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego podczas bezpłatnego cyklu seminariów i warsztatów dla lekarzy specjalizujących się 
w zakresie onkologii klinicznej oraz onkologów klinicznych.
W ostatnim czasie jesteśmy świadkami ogromnego postępu w medycynie, a onkologia jest z jedną 
z najbardziej dynamicznie rozwijających się jej dziedzin. Z innowacyjnymi terapiami w onkologii wiążą się szczególne nadzieje na zwiększenie skuteczności leczenia antynowotworowego i wydłużenia długości życia u pacjentów z rozpoznaniem nowotworu. Najnowsze osiągnięcia i postępy w tej dziedzinie oraz wyniki badań klinicznych uczestnikom cyklu seminariów i warsztatów przybliży grono wybitnych ekspertów z Warszawskiego Centrum Onkologii-Instytut. 
Cykl bezpłatnych seminariów „Chłoniaki” organizowany będzie pod kierownictwem naukowym dr Elżbiety Lampka w wybranych ośrodkach w Polsce. Warsztaty „Repetytorium z onkologii” organizowane pod kierownictwem naukowym autorytetów z poszczególnych dziedzin onkologii pracujących w Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie dotyczyć będą następujących tematów przewodnich:
• uroonkologia, pod kierownictwem naukowym prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Wiechno
• rak piersi, pod kierownictwem naukowym dr n. med. Agnieszki Jagiełło-Gruszfeld
• chłoniaki, pod kierownictwem naukowym dr Elżbiety Lampka
• ginekologia onkologiczna, pod kierownictwem naukowym dr Anny Skrzypczyk-Ostaszewicz

Partnerem organizacyjnym konferencji jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Instytut PWN, organizator wielu wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in. – Akademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi, Akademii Raka Płuca. 


Źródło:  https://www.instytutpwn.pl/konferencja/repetytorium

Aktualizacja:  2018-07-20 11:15:18