DIAGNOZA ZABURZEŃ ZE SPEKTRUM AUTYZMU - ASPEKT PSYCHOLOGICZNY, GENETYCZNY I NEUROLOGICZNY


MINIONA -

Instytut Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

W dniach 19-20 października 2018 roku Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka wspólnie z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, organizują X Międzynarodowe Sympozjum Naukowe nt. „Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu – aspekt psychologiczny, genetyczny i neurologiczny”.

Wyjątkowe spojrzenie na diagnozę autyzmu z wielu perspektyw pozwoli na interesującą i inspirującą wymianę wiedzy i doświadczeń oraz na przedstawienie pełniejszego obrazu zaburzeń ze spektrum autyzmu. Badacze i praktycy z obszaru psychologii, neurologii, psychiatrii, genetyki i kognitywistyki podzielą się swoją wiedzą i wynikami najnowszych badań. Jako prelegenci Sympozjum zaprezentują się wybitni specjaliści z kraju i zza granicy, w tym m.in.: prof. Włodzisław Duch (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prof. Katarzyna Chawarska (Uniwersytet Yale), prof. Lucina Uddin (Uniwersytet w Miami), prof. Jacob Vorstman (The Hospital for Sick Children w Toronto), prof. Svein Eikeseth (Oslo Metropolitan University), prof. Ewa Pilarska (Gdański Uniwersytet Medyczny), dr Andy Shih (Autism Speaks).

Zapraszamy do udziału lekarzy, terapeutów, specjalistów, naukowców, osoby z autyzmem oraz ich rodziców i opiekunów, nauczycieli i studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane problematyką autyzmu.

Informacje o Sympozjum oraz rejestracja na stronie: www sympozjum.iwrd.pl

 


Źródło:  http://www.sympozjum.iwrd.pl

Aktualizacja:  2018-08-21