Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkoloigcznego"


MINIONA -

Budynek Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Szanowni Państwo,

w imieniu społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia
w Warszawie zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego”, która zaplanowana jest na 14 marca 2019 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

 

Szczegółowy opis konferencji

Pacjenci onkologiczni często borykają się ze skutkami ubocznymi terapii onkologicznej, do których należy zaliczyć: problemy skórne, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, problemy z łaknieniem (w tym z utrzymaniem wagi). Nieodzowna w niwelowaniu skutków nadmiernego wyniszczenia organizmu wydaje się pomoc kosmetologa, który o ile nie występują przeciwskazania medyczne, powinien zaproponować oraz dobrać stosowne preparaty do pielęgnacji schorowanego ciała, a także podjąć się odpowiednich działań upiększających. Specjalista powinien dobrać do stanu chorego określone zabiegi, które mogą pozytywnie wspomóc leczenie, poprawić nastrój czy też samopoczucie chorego. Takimi zabiegami są m.in. masaże relaksacyjne dające odprężenie i ukojenie bólu, masaże poprawiające krążenie limfy i przepływ płynów w organizmie, zabiegi kosmetologiczne dzięki którym zwłaszcza kobiety mogą poprawić swój wygląd zewnętrzny i znowu poczuć się „kobieco” (odbudowanie brwi i rzęs, odbudowanie owłosienia, poprawa wyglądu paznokci, zmiana odcienia skóry). Nieraz do poprawy ogólnego stanu chorego wystarczy podkreślenie ust „zwykłą” czerwoną szminką, delikatny makijaż, manicure i pedicure paznokci. Ważne jest aby przy stosowaniu zabiegów upiększających stosować preparaty, które nie wywierają interakcji ze stosowanymi lekami, zabiegami medycznymi, czy też nie przeszkadzają w rehabilitacji chorego.


Cel konferencji

Głównym celem konferencji jest przedstawienie zadań stojących przed kosmetologami w odniesieniu do pielęgnacji pacjenta onkologicznego. Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia związane z farmakoterapią oraz żywieniem i dietą osób chorych. Przedstawione zostaną rodzaje masażu, a także zabiegi stosowane przez wyspecjalizowanych kosmetologów: zabiegi trychologiczne (odżywienie, odbudowa i regeneracja włosów, rekonstrukcja brwi i rzęs), zabiegi podologiczne (odżywienie i pielęgnacja paznokci), mikropigmentacja skóry zmienionej chorobowo. Specjaliści i lekarze z dziedziny medycyny estetycznej pokażą jak wyglądają innowacyjne formy rekonstrukcji piersi po mastektomii.

 

Uczestnicy konferencji

Na konferencji mamy nadzieję gościć specjalistów z zakresu dietoterapii, kosmetologii, rehabilitacji, lekarzy onkologów, lekarzy medycyny estetycznej, farmaceutów, przedstawicieli branży Beuty Wellness&Spa, a także  osoby na co dzień borykające się z problemami związanymi z postępującą chorobą nowotworową oraz rekonwalescentów zmagających się ze zmianami chorobowymi po zakończeniu kuracji.

Wyrażamy nadzieję, że wymiana doświadczeń i spostrzeżeń podczas prezentacji i dyskusji panelowych przyczynią się do rozwiązania tak ważnej kwestii społecznej jaką jest pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego.

 

Zgłoszenia

Wszystkich  zainteresowanych udziałem w konferencji w charakterze  prelegenta  prosimy o przesłanie zgłoszenia, wypełniając FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - PRELEGENT (dostępny na stronie https://wsiiz.pl/konferencje-naukowe/pielegnacja-kosmetologiczna-pacjenta-onkologicznego).

 

Osoby,  które planują  wziąć bierny udział w  konferencji – w  charakterze słuchaczy, prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO - SŁUCHACZ (dostępny na stronie https://wsiiz.pl/konferencje-naukowe/pielegnacja-kosmetologiczna-pacjenta-onkologicznego).

 

Prosimy również o wypełnienie/podpisanie dokumentu RODO oraz przesłanie Go w formie skanu wraz z odpowiednim Formularzem zgłoszeniowym (dostępny na stronie https://wsiiz.pl/konferencje-naukowe/pielegnacja-kosmetologiczna-pacjenta-onkologicznego).

 

HARMONOGRAM

do 31.01.2019 – przyjmowanie zgłoszeń wraz z abstraktami

do 22.02.2019 – przesyłanie prezentacji konferencyjnych oraz przesyłanie artykułów do publikacji w monografii pokonferencyjnej

do 08.03.2019 – zgłaszanie chęci uczestnictwa biernego w konferencji

14.03.2019 – konferencja naukowa

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Planowane jest wydanie monografii pokonferencyjnej opublikowanej w wersji elektronicznej, zgodnie z wymogami MNiSW i przyjętej punktacji dla publikacji naukowych.

 

Więcej informacji na stronach:

https://wsiiz.pl/konferencje-naukowe/pielegnacja-kosmetologiczna-pacjenta-onkologicznego

https://www.facebook.com/WSIiZ.Warszawa/

https://www.instagram.com/wsiiz_w_warszawie/

https://www.linkedin.com/school/wsiiz-w-warszawie/

 

 

Patronat medialny:

art of BEAUTY

Beauty Forum

Beauty Inspiration

Kosmetologia Estetyczna

KosmetykaProfesjonalna.pl

LNE

Portal Zatrzymaj Młodość

Serwis Uroda

Uroda i Medycyna

Wydawnictwo ALUNA

 

Patronat honorowy:

Fundacja OnkoCafe

Fundacja Piękniejsze Życie

Fundacja Rak'n'Roll

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości

Spa For Cancer

Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa-Centrum

 

Patronat merytoryczny:

Acta Balneologica

Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków

ILI OLA Sp. z o.o.

 

Partnerzy konferencji:

Cosmed Consulting

Dr. Belter

EsthiCell

Fundacja DKMS

Hair Majesty Secret Service Studio

Hyamatrix

IRBK

Julitta Siemiątkowska Trichomed Warszawa

Klapp

MaxLash

Nova Group

Oligo-Elite

Yonelle

 

Zapraszamy na konferencję!!!

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia


Źródło:  https://wsiiz.pl/konferencje-naukowe/pielegnacja-kosmetologiczna-pacjenta-onkologicznego

Aktualizacja:  2019-01-31