Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Chemia dla urody"


MINIONA -

Budynek Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Szanowni Państwo,

w imieniu społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia
w Warszawie zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Chemia dla urody”, która zaplanowana jest na 23 maja 2019 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

 

Szczegółowy opis konferencji

Podobno tusz do rzęs to najlepszy przyjaciel kobiety a mężczyzna bez pianki nie mógłby dokonać porannego „rytuału” golenia zarostu?! Tak… tak, preparaty do pielęgnacji ciała towarzyszą nam na każdym kroku… ale czy kiedykolwiek ktoś zastanawiał się, dlaczego piękna zapachowa „nuta” perfum unosi się w powietrzu i jakim sposobem kusi zmysły? Dlaczego sięgając z półki sklepowej czy z wystawy w drogerii konkretny produkt nie kierujemy się składem chemicznym a jedynie wyglądem jego opakowania? Czy zwykły konsument dokonując wyboru kupna kosmetyku przeczytał choć jeden akapit zawierający szczegółowy opis składników? Jak zastosowane składniki chemiczne wpływają na organizm? Odpowiedzi na powyższe pytania można spodziewać się na konferencji organizowanej przez NASZĄ UCZELNIĘ.

 

Tematyka konferencji

Temat konferencji jest niesłychanie istotny, gdyż rosnący w tempie 2% rocznie rynek kosmetyczny w Polsce rozwija się z roku na rok. Warto wspomnieć, że w Polsce działa ponad 400 producentów kosmetyków a wartość sprzedaży produktów w poprzednim roku wyniosła ok 23 mld zł. Liczby mówią same za siebie – rodzima produkcja przeżywa prawdziwy rozkwit i kto wie może z zajmowanego szóstego miejsca w Europie pod względem wartości sprzedaży i eksportu kosmetyków awansujemy na wyższą pozycję. Biznes kosmetyczny przyciąga coraz to nowszych graczy z zagranicy, którzy są realną konkurencją dla Polskich producentów. Ważne aby na rynek nie tylko lokalny i regionalny ale również ogólnoświatowy wprowadzać nowe innowacyjne kosmetyki i produkty pielęgnacyjne, które będą odróżniać się od konkurencji nie tylko opakowaniem ale przede wszystkim składem, sposobem użycia, nakierowaniem na konkretny typ cery, pH skóry, stosowaniem w określonej porze dnia czy też warunkach klimatycznych.

 

Uczestnicy konferencji

Śledząc współczesne trendy w branży należy zastanowić się  co może zadecydować dziś o sukcesie polskich kosmetyków w przyszłości, jakie sektory gospodarki działają na rzecz przemysłu kosmetycznego, który z biegiem czasu coraz bardziej oddziałuje na społeczeństwo, stając się jego nieodłącznym elementem. Dlatego na konferencję pt. „Chemia dla urody” zapraszamy nie tylko lekarzy specjalistów, dermatologów, chemików, ale również pasjonatów, których ciekawi stosowanie chemii w kosmetyce. Będziemy wdzięczni za uczestnictwo przedstawicieli firm kosmetycznych, które zechcą podzielić się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem wynikającą z lat prowadzenia własnej działalności.

Realizując działania statutowe uczelni będzie nam miło gościć studentów, doktorantów oraz wykładowców akademickich, którzy mamy nadzieję występując w charakterze prelegentów przedstawią interesujące wyniki własnych prac badawczych z dziedziny chemii, chemii kosmetycznej i kosmetologii, dając przyczynek do dyskusji panelowych.

 

Tematyka zagadnień poruszanych podczas konferencji:

- Rynek kosmetyczny w Polsce i na świecie (szanse i bariery Polskich firm kosmetycznych w ekspansji na rynki zagraniczne).

- Kosmetyczne wyzwania regulacyjne (regulacje prawne państwowe i międzynarodowe odnoszące się do stosowanych składników chemicznych w kosmetykach).

- Technologia produkcji kosmetyków – dopuszczalne normy składników chemicznych w preparatach do pielęgnacji ciała.

- Kosmetyki dla zdrowia i urody (kosmetyki wytwarzane ze środków naturalnych –kosmetyki otrzymywane sztucznie – podstawowe różnice, wady i zalety).

- Kosmetyki a zanieczyszczenia środowiska, zrównoważony rozwój przy zachowaniu ekosystemu naturalnego.

- Marketing na usługach branży – nowe trendy i technologie rozpowszechniania i reklamowania kosmetyków.

 

 

Patronat medialny

1. Czasopismo Chemia i Biznes

2. Portal Laboratoria.net

3. Świat Przemysłu Kosmetycznego

4. KierunekKosmetyki.pl

5. KierunekFarmacja.pl

6. Przemysł farmaceutyczny

7. Beauty Forum

8. KosmetykaProfesjonalna.pl

9. Czasopismo Biotechnologia

 

Patronat honorowy

1. Polskie Towarzystwo Chemiczne

 

Patronat merytoryczny

1. Instytut Chemii Przemysłowej

2. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego

3. Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków

4. IliOla

5. ACC Chemicals

6. M&R LAB Microbiology & Research

7. Jars S.A.

 

Partnerzy konferencji

1. Maxlash Professional

2. Trichomed Warszawa

3. Alchem

4. Well Concept

5. Avicenna – Oil

6. Biolonica

7. TQL -(PUNKT KONSULTACYJNY DS. REACH I CLP)

8. Cellabic velvet skin

9. Bielenda Professional

10. Charmine Rose

11. Yonelle

12. Biomaris

13. Forever Living Products

 

Zgłoszenia

Wszystkich  zainteresowanych udziałem w konferencji w charakterze  prelegenta  prosimy o przesłanie zgłoszenia, wypełniając FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (dostępny na stronie https://wsiiz.pl/wydarzenia/konferencje-naukowe)

Osoby,  które planują  wziąć bierny udział w  konferencji – w  charakterze słuchaczy, prosimy o wypełnienie FORMULARZA REJESTRACYJNEGO (dostępny na stronie https://wsiiz.pl/wydarzenia/konferencje-naukowe)

 

HARMONOGRAM

do 31.03.2019 – przyjmowanie zgłoszeń wraz z abstraktami

do 05.05.2019 – przesyłanie prezentacji konferencyjnych oraz przesyłanie artykułów do publikacji w monografii pokonferencyjnej

do 12.05.2019 – zgłaszanie chęci uczestnictwa biernego w konferencji

23.05.2019 – konferencja naukowa

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Planowane jest wydanie monografii pokonferencyjnej opublikowanej w wersji elektronicznej, zgodnie z wymogami MNiSW i przyjętej punktacji dla publikacji naukowych.

 

Więcej informacji na stronach:

https://www.facebook.com/WSIiZ.Warszawa/

https://www.instagram.com/wsiiz_w_warszawie/

https://www.linkedin.com/school/wsiiz-w-warszawie/


Źródło:  https://wsiiz.pl/wydarzenia/konferencje-naukowe

Aktualizacja:  2019-05-21