KONFERENCJA (NIE)NAUKOWA. II Ogólnopolska Konferencja Naukowe Forum Doktorantów


-

Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku
Białystok, Konstantego Ciołkowskiego 1

KONFERENCJA (NIE)NAUKOWA

II Ogólnopolska Konferencja Naukowe Forum Doktorantów (OK NFD)

Zajmujesz się czymś ciekawym w ramach badań nad swoją pracą licencjacką, magisterską czy doktorską? Posiadasz inne interesujące zainteresowania naukowe, którymi warto podzielić się ze światem? A może masz jakieś ciekawe hobby związane z nauką i chciał_byś poćwiczyć występowanie przed szerszą publicznością? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, to czekamy właśnie na Ciebie!

Konferencja (nie)Naukowa to wbrew nazwie pełnowartościowa ogólnopolska konferencja naukowa, która za swój główny cel stawia sobie popularyzację popularyzacji nauki i pokazanie młodym naukowcom (studentom i doktorantom), że o trudnych rzeczach można mówić ciekawie i w przystępny sposób. Zbyt często wszyscy spotykamy się z bardzo sztywnym i staroświeckim podejściem do nauki u doświadczonych naukowców, ale — co bardziej zatrważające — także u naszych rówieśników. Postanowiliśmy więc zrobić coś, co będzie przeciwwagą i doceni to, jak ważne jest promowanie nauki i rozpowszechnianie jej w naszych domach i miastach. 

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji interdyscyplinarnej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowe Forum Doktorantów. Wydarzenie w formie stacjonarnej odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Białymstoku, na Kampusie UwB (ul. K. Ciołkowskiego 1, Wydział Biologii i Wydział Chemii)

Celem naszego spotkania jest przede wszystkim promowanie nauki i szerzenie wiedzy na temat sposobów jej promocji. Zależy nam także na stworzeniu interdyscyplinarnej przestrzeni do dyskusji, wymiany myśli i prezentacji najnowszych badań studentów i doktorantów ze wszystkich dyscyplin.

Na każdego czynnego uczestnika przypadało będzie 10 min: około 7 min na wystąpienie właściwe oraz 3 minuty na dyskusję i opinię komitetu naukowego na temat sposobu prezentacji. Przez całą konferencję odbywać się będzie konkurs na wystąpienie, które zrobi na publiczności największe wrażenie, więc nie warto bać się wystąpić z prawdziwym mini show, które, poza wartością merytoryczną, zrobi wrażenie na publiczności. Jeśli chcesz, możesz nawet zaśpiewać swoje wystąpienie albo wydeklamować je trzynastozgłoskowcem ;)

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania abstraktów oraz udziału pozostałych punktach programu, wśród których znajduje się wykład czy warsztaty z autoprezentacji i prezentowania badań naukowych.

Jesteśmy przekonani, że Twoje uczestnictwo w naszym wydarzeniu wzbogaci dialog naukowy oraz pomoże Ci w rozwijaniu umiejętności niezbędnych przy wystąpieniach publicznych. A może uda Ci się wygrać główne wyróżnienie w konkursie na najlepszą prezentację?

Ostateczny termin nadsyłania abstraktów mija 17 maja2024 roku. Formularz zgłoszeniowy i wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej konferencji nienaukowa.uwb.edu.pl

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: konferencja.nie.naukowa@gmail.com

Udział w wydarzeniu jest całkowicie BEZPŁATNY.

Terminarz:

– 12 kwietnia-17 maja: przesłanie zgłoszenia

–  do 24 maja: publikacja programu konferencji

– 13-14 czerwca: konferencja

Zachęcamy również do dołączenia do profilu konferencji (https://www.facebook.com/profile.php?id=61558083276690) oraz wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/2030538327342334?ref=newsfeed), na którym to będą ogłaszane bieżące informacje dot. organizatorów, patronatów, poszczególnych punktów programu itp., a także do obserwowania naszego profilu na Instagramie https://www.instagram.com/nienaukowa_/.


Źródło:  http://nienaukowa.uwb.edu.pl

Aktualizacja:  2024-04-18