Jak dobrze spędzić czas – gry, zabawy, rozrywka w czasach antycznych i wiekach późniejszych


MINIONA -

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Gry, zabawy i rozrywka to dla wielu z nas interesujący sposób na spędzenie wolnego czasu. Już w czasach antycznych nie brakowało pomysłów w tym zakresie, a na przestrzeni wieków ulegały one ważnym modyfikacjom, przyjmowały nowe kształty i zasady. W dzisiejszej ich ocenie możemy się zastanawiać nie tylko nad genezą i obowiązującymi zasadami gier i zabaw, lecz także nad szeroko pojętą etyką, filozofią, psychologią czy aspektami socjo-politycznymi rozrywki. Zachęcamy Państwa do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Jak dobrze spędzić czas – gry, zabawy, rozrywka w czasach antycznych i wiekach późniejszych”, która odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w dniu 28.05.2021 r. W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego konferencja zostanie zorganizowana za pośrednictwem platformy MS Teams.

 

Zapraszamy do nadsyłania propozycji wystąpień koncentrujących się na:

- znaczeniu rozrywki w życiu człowieka

- grach, zabawach i rozrywce w antyku i/ lub czasach późniejszych

- grach słownych

- zabawach dla dzieci i ich roli w nauczaniu i wychowywaniu

- tradycji i roli zabaw w procesie dydaktycznym

- etyce rozrywki

- roli spektaklu jako narzędzia władzy politycznej

 

Zachęcamy również do składania własnych propozycji realizacji konferencyjnego tematu. Na abstrakty (max. 250 słów), przesyłane na adres: mlodzi.klasycy@us.edu.pl, czekamy do 7 marca 2021 r. Czas przygotowywanego wystąpienia nie może przekraczać 20 minut. Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w konferencji uczestnicy otrzymają drogą mailową do dnia 15 marca 2021 r.

Organizatorami konferencji są członkowie projektu naukowo-dydaktycznego „Gry, zabawy, rozrywka w antyku i wiekach późniejszych” (realizowanego w ramach programu „Jeden Uniwersytet – wiele możliwości”, II Edycja projektu „Współmyślenie w humanistyce”) wraz z opiekunem oraz członkowie Studenckiego Koła Naukowego Młodych Klasyków.






Aktualizacja:  2021-01-11 00:10:03