Organizacja czasem dziecka


MINIONA -

Katowice, plac sejmy śląskiego
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Dzieci do trzeciego miesiąca mają bardzo ograniczony punkt widzenia. Idealnym sposobem na zabawę z tak małym dzieckiem, jest położenie go na plecach, a następnie recytowanie krótkiego wierszyka, czy nucenie piosenki. Warto poruszać rączkami i nóżkami malucha w rytm piosenki, a tym samym uczyć go reakcji na dźwięki.

Dzieci powyżej trzeciego miesiąca, są już w stanie skupić dłużej uwagę na określonym przedmiocie. Ciekawą formą zabawy jest napełnienie kilku podobnych naczyń (np. zakręcanych plastikowych butelek) różnego rodzaju substancjami. Kasza, groch, monety czy piasek są idealne. Potrząsając butelkami możemy pokazywać dziecku jak zawartość butelki się przemieszcza i jakie wydaje kształty.

Dzieci od 6 do 12 miesięcy uczą się intensywnie poruszania. Pełzanie, raczkowanie i w konsekwencji chodzenie, to idealne momenty do nauki nowych umiejętności właśnie poprzez zabawę. Przygotuj głęboką, plastikową miskę i kilka piłeczek. Pokaż dziecku, że piłeczki można wrzucać do miski. Niech samo próbuje, a każdą udaną próbę nagradzaj brawami.
Inną formą zabawy dla prawie rocznych maluchów jest określanie kształtów. Tu dobierz elementy dowolnie, a wszystkie zebrane przedmioty wrzuć do jednego pudełka czy worka. Wyciągaj po kolei każdą z rzeczy i nazywaj ją, określaj jej kształt i materiał. Później odwróć sytuację i próbuj przekonać malucha, by sam wyciągnął konkretną rzecz. Nie wymagaj jednak, że tego dokona, dla niektórych dzieci może to być zbyt wczesna próba.






Źródło:  http://ikonferencje.pl/dodaj-konferencje

Aktualizacja:  2021-03-04 09:56:37