Summer School in the Foundations of Democracy: American Law, Politics & Economy 2022


MINIONA -

Wydział Prawa i Administracji UAM
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w trzeciej edycji International Summer School in the Foundations of Democracy: American Law, Politics & Economy.Szkoła letnia jest wyjątkowym w skali całej Europy wydarzeniem w toku którego poznasz prawne, polityczne i ekonomiczne mechanizmy funkcjonowania Stanów Zjednoczonych, rozwiniesz swoje kompetencje językowe oraz poznasz ludzi z całego świata w niezapomnianej atmosferze międzynarodowej wymiany doświadczeń!Szkoła letnia odbędzie się w dniach 3-17 lipca 2022 w nowoczesnych i klimatyzowanych salach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


???? ????????????????????????????????????
Wyjątkowość amerykańskiego prawa i ustroju
Prawa i wolności jednostki gwarantowane przez amerykańską Konstytucję
Idee na których zbudowane zostało państwo amerykańskie
Zasady, które definiują (i dzielą) amerykańskie społeczeństwo i scenę polityczną
Kluczowe czynniki, które ukształtowały amerykańską gospodarkę
Pieniądz i bankowość w Stanach Zjednoczonych
Rola Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej
Historia amerykańskiej polityki zagranicznej


???????????????????????????????? ?????????????????????
Zdobędziesz wiedzę z różnych dyscyplin (prawo, ekonomia, socjologia, stosunki międzynarodowe, filozofia i nauki o polityce)
Będziesz uczyć się od ekspertów z prestiżowych uniwersytetów ze Stanów Zjednoczonych i Europy
Rozwiniesz praktyczne umiejętności z zakresu argumentacji, pracy w grupie i krytycznego myślenia
Poprawisz swój poziom biegłości językowej uczestnicząc w stymulujących warsztatach prowadzonych w języku angielskim


???????????????????????????? ????????????????Ł???? ????????????????????????????
4 przedmioty główne:
 American Constitutional Law (Prof. Susanna Frederick Fischer, LL.M. – absolwentka Oxford, Princeton i Virginia Law School)Economics of a Free Society: Money and Banking in the United States (Dr. Karl-Friedrich Israel, absolwent uniwerstetów Oxford, Humboldt i Angers)United States Foreign Affairs and International Relations (Prof. David Jones – absolwent State University of New York)Anglo-American Social and Political Philosophy (Prof. Gabriel Wagner – absolwent UCLA, Yale i CUA).Warsztaty dodatkowe:
U.S. Elections oraz Was the United States Really First? (J. Patrick Higgins – absolwent George Mason University)


????????????????????????????Ą???????? 
Więcej informacji o prowadzących znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.cfasofficial.com


???????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????????????
Szkoła letnia to doskonała okazja do rozwinięcia międzynarodowych znajomości. Uczestnicy wezmą udział w wyjściach do restauracji, barów i klubów, zagrają w quiz wiedzy o Stanach Zjednoczonych, zagrają w bilard czy kręgle oraz wezmą udział w wycieczce z przewodnikiem. Z doświadczenia wiemy, że wiele z zawiązanych podczas szkoły letniej przyjaźni pozostanie z Tobą na całe życie.Obok integracyjnych wydarzeń wieczornych, uczestnicy przedstawią swoje państwa oraz ich kulturę w ramach Cultural Presentations Night. Jest to nie tylko okazja do poznania innych kultur i tradycji, ale także zachęta do świetnej zabawy (zwłaszcza wtedy gdy dany uczestnik zdecyduje się przedstawić kuchnię lub taniec danego narodu).


???????????????????????????? ???????????????????????????????????????????? ???????????? ????????????????????????????????????Ó???? ????????????????Ł???? ????????????????????????????
W dzień następujący po oficjalnym zakończeniu szkoły letniej, uczestnicy będą mieli możliwość udziału w studencko-doktoranckiej konferencji naukowej poświęconej amerykańskiemu prawu, polityce i ekonomii: 5th International Conference on American Law, Politics, Philosophy & Economics.Udział w konferencji jest bezpłatny dla uczestników szkoły letniej (nie jest on jednak obowiązkowy).


???????????????????????????????????????? ???? ???????????????????????? ????????????????
Każdy uczestnik szkoły letniej otrzyma oficjalny dyplom oraz transkrypt na podstawie, którego mogą zostać przyznane punkty ECTS (6 punktów ECTS).W razie chęci otrzymania punktów ECTS prosimy o kontakt ze swoją uczelnią oraz upewnienie się, że punkty za udział w szkole letniej zostaną przez nią uznane.


???????????????????? ????????????????????????????????????????????????
1599 zł (jeśli zarejestrujesz się przed 1 marca 2022)
1999 zł (jeśli zarejestrujesz się przed 1 kwietnia 2022)Cena obejmuje udział w warsztatach oraz lunch w dniach zajęć. Koszty podróży oraz zakwaterowania należy pokryć we własnym zakresie (możemy w tym względzie udzielić jednak wskazówek).Radzimy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona!


???????????????????????????? ????????????????????????????????????????????
• 1 marca 2022 – early bird deadline (termin zgłoszeń ze zniżką)
• 1 kwietnia 2022 – final deadline (ostateczny termin zgłoszeń)
ZAREJESTRUJ SIĘ NA SZKOŁĘ LETNIĄ – zapisy otworzą się już wkrótce!Masz pytania? Napisz do nas na office@cfasofficial.com


Źródło:  https://fb.me/e/1oRsBiLV3

Aktualizacja:  2021-11-26 13:42:27