"In Spatio Futuro - przyszłe szanse oraz wyzwania europejskich miast i regionów"


MINIONA -

Warszawa

Koła naukowe Spatium oraz Ad Futurum, działające na wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, mają przyjemność zaprosić na konferencję naukową pod tytułem „In Spatio Futuro – przyszłe szanse oraz wyzwania europejskich miast i regionów”. Odbędzie się ona 19 maja, w formie zdalnej, poprzez platformę Zoom. Transmisja na żywo pojawi się również na stronie KN Spatium, pod adresem:

https://www.facebook.com/SpatiumUW

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się poprzez formularz pod tym linkiem:https://docs.google.com/.../1FAIpQLSegLSlwocqSJg.../viewform

Jest on przeznaczony zarówno dla słuchaczy, jak i uczestników czynnych. W przypadku chęci wystąpienia jako prelegent, prosimy o zaznaczenie tego faktu w odpowiednim miejscu oraz o wypełnienie pola przeznaczonego na abstrakt swojego wystąpienia.

Wystąpienia w formie referatów, wspartych prezentacją multimedialną, można wygłaszać samodzielnie lub w parze, a czas takiego wystąpienia nie powinien przekraczać 15 minut. Czas na zarejestrowanie swojego udziału w konferencji, jak i przesłanie abstraktu, trwa do 19 kwietnia, do godziny 23:59.Chcąc dać jak największą szansę studentom oraz doktorantom na zaprezentowanie wyników swoich badań, które oscylować mogą wokół różnych zagadnień, temat konferencji został sformułowany szeroko. By przybliżyć jednak zakres treści, jakie poruszane będą w trakcie wydarzenia, prezentujemy listę przykładowych zagadnień, które mogą być przedmiotem wystąpień:
- miasta i regiony w perspektywie kryzysu klimatycznego
- miasta i regiony w perspektywie kryzysu migracyjnego
- pogłębiające się dysproporcje rozwojowe
- postępująca globalizacja – szansa czy zagrożenie?
- problem samochodowy w miastach – jak mu zaradzić?
- wyzwania samorządów w związku z nową dynamiką polityczną
- znaczenie nowych mediów dla samorządów
- kryzys mieszkalnictwa – perspektywy na przyszłość
- zanikające funkcje miejskie i regionalne
- sprawiedliwa transformacja – czy jest możliwa?
- marketing terytorialny przyszłości
- smart cities – nowe technologie a zarządzanie miastem
- czego nauczył nas Covid? – nowe wyzwania zarządzania kryzysowego w miastach
- perspektywa zmian w systemie planowania przestrzennego w Polsce
- strategie rozwoju – aktualne i przyszłe dylematy
- znaczenie ruchów miejskich w kreowaniu przyszłej sytuacji miast
- perspektywy zmiany krajobrazu miejskiego

Zaznaczamy, że są to jedynie przykłady – wystąpienia mogą skupiać się na innych zagadnieniach, o ile wpisują się one w ogólną tematykę konferencji i są ograniczone terytorialnie do kontynentu europejskiego. Abstrakty będą sprawdzane merytorycznie przez Radę Naukową konferencji, podobnie jak ostateczne wystąpienia w trakcie wydarzenia.  Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres spatium.kn@uw.edu.pl


Do zobaczenia!
Zespoły KN Spatium oraz KN Ad Futurum






Źródło:  https://fb.me/e/2OYdztcas

Aktualizacja:  2022-02-18 12:23:30