Academic Research: Tools, Techniques, Strategies | Kurs z naukowcem ze Stanów Zjednoczonych
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4
Center For American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym i w pełni synchronicznym weekendowym kursie z prowadzenia badań naukowych w języku angielskim z amerykańskim naukowcem (absolwentem prestiżowego George Mason University):"Academic Research: Tools, Techniques, Strategies".
Powszechnie wiadomo, że nie ma jednego rodzaju badań naukowych, który pasowałby do wszystkich celów naukowych, a nadto nic nie zastąpi wielu lat doświadczenia badawczego.Możliwe jest jednak wykształcenie własnego stylu i rytmu pracy naukowej oraz poprawa swoich umiejętności badawczych i komunikacyjnych w języku angielskim, a także poszerzenie własnych horyzontów poprzez eksplorację różnych rodzajów badań i form akademickiej argumentacji. I właśnie tego wszystkiego nauczysz się podczas kursu "Academic Research: Tools, Techniques, Strategies".
KIEDY?
Kurs rozpoczyna się w piątek o godz. 17.30 (2 czerwca), zaś kończy w sobotę po południu o godz. 15.30 (3 czerwca).Internetowy format kursu prowadzonego za pośrednictwem aplikacji Zoom sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zajęci pracą/studiami w ciągu tygodnia.
DLACZEGO WARTO?
Ponieważ kurs prowadzony jest przez otwartego i interdyscyplinarnego amerykańskiego naukowca – Johna Patrick Higginsa – dzięki czemu okaże się dla Ciebie idealny niezależnie od dyscypliny naukowej którą się zajmujesz. Ponadto kurs jest synchroniczny – kontakt i możliwość zadawania pytań w czasie rzeczywistym pozwolą rozwiać wszystkie pojawiające się na bieżąco wątpliwości. Osiągniesz dogłębne zrozumienie procesu badań akademickich od początku do końca.
- Opanujesz najważniejsze narzędzia i techniki badawcze.
- Poznasz różne typy wyszukiwarek i trików ułatwiających skuteczne wyszukiwanie źródeł.
- Dowiesz się, jak efektywnie organizować badania i wypracujesz własny styl badawczy.
- Dowiesz się, jak budować (anglojęzyczne) argumenty naukowe i popierać je dowodami.
WYSOCE PRAKTYCZNY PROGRAM
DZIEŃ I. PIĄTEK 17:30-20:30.
MODULE I. TYPES OF ACADEMIC RESEARCH
1. Descriptive:
✓ survey
✓ historical
✓ content analysis
✓ qualitative
✓ quantitative
2. Associational:
✓ correlational
✓ causal-comparative
3. Intervention:
✓ experimental
✓ quasi-experimental
✓ action research
MODULE II. WHAT IS YOUR RESEARCH TRYING TO ACHIEVE?
1. Explorative research (example: literature review)
✓ how to self-educate yourself and learn about a topic
✓ how to inform the research audience and point out to gaps in the literature
✓ how to search for new ideas and perspectives (academic „behind the scenes”)
2. Provocative research (examples: op-ed, advice columns, [negative] book reviews)
✓ how to do academic critique the right way
✓ how to stir up debate and master the art of academic rhetoric
✓ how to advance supporting arguments with opinion vs. evidence
3. Persuasive research (examples: journal articles, books)
✓ how to prove your point and structure convincing arguments
✓ how to prove others’ research wrong
4. Supportive research (example: book reviews)
✓ how to support or confirm another author’s work via replicating their studies and experiments
✓ how to write positive reviews of others' authors' works
DZIEŃ II. SOBOTA 10:00 - 15:30.
MODULE III. WHAT EVERY RESEARCHER HAS TO KNOW: TYPES OF ARGUMENTS AND WHEN TO MAKE THEM.
1. Dialectic
2. Textualist/literalist
3. Scientific
4. Immanent critique
5. Genealogical/Archaeological
6. Hermeneutic
MODULE IV. TOOLS, TRICKS, AND ORGANIZATION OF RESEARCH.
1. How to develop your unique research style (“what works for you”)
2. How to use JSTOR/Ceeol/Google Scholar/Worldcat (and more!)
3. How to build a literature review
3a. Patrick Higgins style: Grounded theory ➛ Source Saturation ➛ Feedback Loop
MODULE V. HO TO STRUCTURE AND ARGUMENT FROM BEGINNING TO END.
1. Historical analysis
2. Critiquing the literature
3. Formulating a general hypothesis
4. Prebuttal/prolepsis
5. Narrowing of terms/definitions/field of research/standards of evidence
6. Evidence
7. Conclusion
MODULE IV. DRAFT ASSESSMENTS - RESEARCH WORKSHOP.
W ramach tej sesji prowadzący będzie pracować na tekście akademickim nad którym Ty sam/a osobiście pracowałeś/aś (jeśli zdecydujesz się nam taki nadesłać – nie jest to obowiązkowe, ale serdecznie zachęcamy!). Prowadzący oraz reszta grupy zaopiniują autorskie badania uczestników oraz dokonają niezbędnych poprawek.Prowadzący przedstawi również kilka własnych badań jako przykłady i zademonstruje dlaczego napisał je w taki, a nie inny sposób. Prowadzący nauczy uczestników skutecznie organizować swoje badania i rozwijać swój własny rytm i styl badań w języku angielskim, opierając się na wiedzy zdobytej podczas poprzednich sesji kursu.
DARMOWE MATERIAŁY DO NAUKI WŁASNEJ
Każdy uczestnik kursu otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki akademickiego angielskiego także po zakończeniu kursu.
PROWADZĄCY
John Patrick Higgins (USA) jest interdyscyplinarnym naukowcem zajmującym się problemami ze styku prawa, ekonomii i nauk politycznych. Absolwent George Mason University i Virginia Polytechnic Institute and State University, obecnie związany z Uniwersytetem Łódzkim, Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville'a.Higgins jest autorem wielu tekstów na tematy prawnicze, ekonomiczne, politologiczne i społeczne. Swoje wieloletnie doświadczenie zawdzięcza również pracom nad redakcją anglojęzycznych książek, raportów i artykułów.Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim. Prowadzący dołoży jednak wszystkich starań, aby szkolenie było intuicyjne i zrozumiałe dla nienatywnych użytkowników języka angielskiego. Ewentualne wątpliwości i skomplikowane terminy zostaną wyjaśnione w czasie rzeczywistym w toku szkolenia.
CERTYFIKAT
Wszystkie nasze kursy są oficjalnie certyfikowane.Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty.Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącego kurs i liczbę godzin szkoleniowych.
KOSZT UCZESTNICTWA
Koszt udziału w kursie to 349 PLN.Cena promocyjna (tylko w razie rejestracji w puli early-bird, czyli do godz. 23.59 dnia 25 maja 2023) to 249 PLN
* Link do łatwych e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):https://buy.stripe.com/bIYeVbfOp2zxcAUbNt
*Warunkiem rejestracji w cenie promocyjnej jest wypełnienie formularza oraz uiszczenie opłaty za kurs we wskazanym terminie.
REJESTRACJA NA KURS
Więcej informacji o rejestracji na szkolenie:https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/academic-research-tools-techniques-strategies
Po dokonaniu zgłoszenia przez znajdujący się na stronie formularz, automatycznie otrzymają Państwo odpowiedź o wpłynięciu danych do systemu.
Uwaga: radzimy nie zwlekać z rejestracją. Ze względu na interaktywny charakter kursu, liczba miejsc jest ograniczona.Ostateczny termin na rejestrację: 29 maja 2023 (lub do wyczerpania miejsc).
PYTANIA?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki kursu – pani Rity Tomala – na adres e-mail tomala@cfasofficial.com. Pani Tomala z przyjemnością Państwu pomoże.
Do zobaczenia online!