Academic Writing Made Easy - kurs z naukowego pisania w języku angielskim


MINIONA -

Zoom
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Center for American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym i certyfikowanym weekendowym kursie z naukowego pisania w języku angielskim pt. "Academic Writing Made Easy", który poprowadzi światowej klasy naukowiec, prof. James Hunt (absolwent Harvard University). Powszechnie wiadomo, że najważniejszą umiejętnością każdego naukowca jest umiejętność skutecznego przekazywania naukowych idei poprzez teksty pisane (np. artykuły naukowe, rozdziały w monografiach, książki). Nasz kurs nauczy Cię, jak opanować sztukę pisania akademickiego w języku angielskim, obejmując gramatykę, budowanie zdań i wypracowywanie stylu, a także wyjaśni najczęstsze błędy i sposoby na ich uniknięcie – wszystko to na konkretnych przykładach!

KIEDY?

Szkolenie odbędzie się w czasie rzeczywistym 26 i 27 kwietnia online na platformie Zoom. Dokładne godziny kursu podano poniżej. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania prowadzącemu pytań. Profesor James Hunt będzie łączyć się z nami w czasie rzeczywistym ze Stanów Zjednoczonych.

DLACZEGO WARTO?

Ponieważ kurs prowadzony jest przez otwartego i interdyscyplinarnego amerykańskiego naukowca, profesora Jamesa Hunta, i okaże się idealnym rozwiązaniem niezależnie od dyscypliny naukowej w której się obracasz.

Ponadto kurs jest synchroniczny – kontakt i możliwość zadawania pytań w czasie rzeczywistym pozwolą rozwiać wszystkie pojawiające się na bieżąco wątpliwości.

Zrozumiesz angielską gramatykę, w tym między innymi: przypadki, prawidłowe użycie przedimków, uzgadnianie czasów, sposoby unikania strony biernej, zwroty przysłówkowe i przymiotnikowe, strukturę zdań w języku akademickim i wiele więcej. Innymi słowy dowiesz się jak pisać bardziej przekonująco i pewnie jako naukowiec!

WYSOCE PRAKTYCZNY PROGRAM KURSU

Day I. Academic Writing (Piątek 17.15 - 20.45 CET)

A. Avoid Noobie Mistakes: Overview of English Cases in an Academic Context – with exercises B. Sound Like a Pro(sessional) Scholar: Overview of all the English tenses and which one to use when writing academic works – with exercises
C. Make Your Academic Style Hot: Diagramming sentences to implement the English language in academic works
D. Avoid Sounding Like an Amateur:
a) formal academic writing vs. informal writing – beware of the differences
b) useful phrases for academic writing
c) British vs. American English – which to choose when writing as an academic E. Avoid (Academic) Death: The deadly sins of writing in English for non-native English speakers – with concrete examples

Day II. Academic Writing Workshop (Sobota 10.00 - 15.30 CET).

A. Make Grammar Sexy Again! Academic Writing and English Grammar:
a) cases
b) proper usage of articles
c) moods
d) tense agreement
e) how to avoid the passive voice
f) adverbial phrases
g) adjectival phrases
h) main clauses
i) subordinate main clauses
j) countable nouns
k) uncountable nouns


B. Make Them Think You're the Next Einstein: How to write more convincingly and confidently as an academic
C. Put Your Guns Into Practice: Concrete examples and groupwork – spotting errors and editing real-life works of native and non-native English speakers

D. Draft Assessments Writing Workshop: W ramach tej sesji profesor James Hunt będzie pracować na tekście akademickim nad którym Ty sam/a osobiście pracowałeś/aś (jeśli zdecydujesz się nam taki nadesłać – nie jest to obowiązkowe, ale serdecznie zachęcamy!). Profesor oraz reszta grupy zaopiniują tekst oraz dokonają niezbędnych poprawek. Profesor Hunt może przedstawić również kilka własnych tekstów jako przykłady i zademonstruje dlaczego napisała je w taki, a nie inny sposób. Profesor Hunt nauczy w ten sposób uczestników skutecznie wyszukiwać i korygować błędy opierając się na wiedzy zdobytej podczas poprzednich sesji kursu.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Każdy uczestnik kursu otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki Academic Writing.

PROWADZĄCY

Profesor James Hunt jest uznanym na arenie międzynarodowej interdyscyplinarnym naukowcem zajmującym się prawem, ekonomią, filozofią, historią i politologią. Tytuł licencjata historii (B.A.) i doktora prawa (J.D.) na University of North Carolina at Chapel Hill, tytuł doktora historii Stanów Zjednoczonych na University of Wisconsin–Madison oraz tytuł LL.M. na Harvard Law School. Prof. Hunt pracował w Sądzie Apelacyjnym Czwartego Okręgu Stanów Zjednoczonych, a następnie praktykował prawo jako adwokat w kancelarii Hunton & Williams (obecnie Hunton Andrews Kurth). Hunt był m.in. profesorem wizytującym na Wydziale Prawa United States Air Force Academy w Colorado Springs i stypendystą Fulbrighta na National University Kyiv-Mohyla Academy. Obecnie na Mercer University prof. Hunt wykłada przedmioty takie jak prawo i etyka w biznesie, historia prawa i historia polityki.

CERTYFIKAT

Wszystkie nasze kursy są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu i Dyrektora ds. Akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn. Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącego szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.

KOSZT UCZESTNICTWA

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 19 kwietnia 2024*) koszt udziału w kursie to tylko 319 PLN

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II (czyli do 23.59 dnia 23 kwietnia 2024), koszt udziału w kursie to 419 PLN.

Link do bezpiecznych e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta): buy.stripe.com/dR65kB1Xz6PN30k2gL

Opłatę wnieść można także przelewem na konto: Center For American & European Studies
32 2530 0008 2022 1070 0570 0001 NestBank
Tytuł przelewu: Academic Writing in English course

*Warunkiem rejestracji w danej puli jest rejestracja oraz uiszczenie opłaty za kurs we wskazanym terminie.

PROSTA REJESTRACJA NA KURS

Rejestracja na kurs: www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/academic-writing-made-easy-course-with-a-scholar-2

Sugerujemy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona (zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc).

PYTANIA?

Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki kursu, pani Rity Tomala, na adres tomala@cfasofficial.com Chętnie pomożemy. Do zobaczenia online!


Źródło:  http://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/academic-writing-made-easy-course-with-a-scholar-2

Aktualizacja:  2024-01-23