Jakość życia osób niepełnosprawnych na początku XXI wieku


MINIONA -

Uniwersytet Wrocławski
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Niepełnosprawność w różnych formach dotyczy zarówno dzieci, młodzieży, osób w wieku produkcyjnym, jak i starszych. Bez względu na rodzaj dysfunkcji (wzroku, słuchu, ruchu) czy przewlekłych chorób, każdy niepełnosprawny zasługuje na pełne uczestnictwo w życiu publicznym, szacunek środowiska i poczucie własnej wartości – normalności w relacjach międzyludzkich. Przekonani o ważności tej tematyki pragniemy zaprosić Państwa do udziału w tegorocznej konferencji.
Celem konferencji jest aktywizacja środowiska naukowego i biznesowego na rzecz osób niepełnosprawnych poprzez ukazanie problemów z jakimi zmagają się w życiu codziennym. Założeniem organizatorów jest identyfikacja i prezentacja podstawowych problemów prawnych, medycznych, ekonomicznych i społecznych osób niepełnosprawnych oraz propozycja ich konkretnych rozwiązań. W trakcie konferencji przedstawione zostaną różne aspekty życia osób niepełnosprawnych w kontekście jego jakości. Wiele uwagi zostanie poświęcone problematyce wykluczenia i integracji niepełnosprawnych ze społeczeństwem.
Adresatami konferencji są osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami, organizacje zrzeszające i działające na rzecz osób niepełnosprawnych, pracownicy centrów pomocy rodzinie i ośrodków wspierania rodziny, przedstawiciele instytucji samorządowych zajmujących się sprawami osób niepełnosprawnych oraz środowisko akademickie zawodowo związane z problematyką niepełnosprawnych.
Ramowy program konferencji:
SESJA I – O ludzkiej normalności i niepełnosprawności w społeczeństwie
SESJA II – Diagnoza niepełnosprawności – ujęcie prawne i medyczne
SESJA III – Specyfika funkcjonowania osób niepełnosprawnych – rodzina, szkoła, środowisko pracy, otoczenie
SESJA IV – ZAGRANICZNA






Źródło:  http://qol.disabled.uni.wroc.pl/

Aktualizacja:  2016-04-14 10:28:55