Druga Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4
Władze akademickie Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej mają zaszczyt zaprosić na Drugą Międzynarodową Konferencję Naukową „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, która odbędzie się w dniach 11-13 stycznia 2017 r., w Kościelisku-Zakopanem (Hotel Wojskowy Dom Wypoczynkowy, Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 101).
Konferencje naukowe organizowane przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej, przy współudziale dwóch Uczelni partnerskich - Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni to już wieloletnia tradycja.
Motywację do ich organizacji stanowi niewątpliwie fakt, iż spotykają się one z pozytywną oceną uczestniczących w nich przedstawicieli środowisk akademickich i praktyków, stanowiąc forum prezentacji aktualnych zagadnień mieszczących się w obszarze zainteresowania nauk społecznych oraz logistyki, a także wymiany poglądów i opinii - na płaszczyźnie naukowej,
w tym zakresie.
Podobnie było z Pierwszą Międzynarodową Konferencją Naukową pt. „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, która miała miejsce w dniach 11-13 stycznia 2016 r. w Zakopanem. Pozytywna ocena tego wydarzenia ze strony jego Uczestników stanowiła inspirację do organizacji Drugiej Międzynarodowej Konferencji Naukowej podejmującej istotne zagadnienia, w szczególności z zakresu: prawa, ekonomii, bezpieczeństwa, zarządzana i logistyki.
Tegoroczna – Druga Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i logistyki” obejmuje poniżej wskazane zakresy tematyczne.
W obszarze prawa, bezpieczeństwa i polityki:
- skuteczność funkcjonowania służb zajmujących się przeciwdziałaniem wszelkim zagrożeniom państwa, a zwłaszcza politycznym, gospodarczym, społecznym, militarnym, psychologicznym, zdrowotnym, ekologicznym - w kontekście przyznanych im przez normodawcę uprawnień i obowiązków, jak również struktur organizacyjnych, w ramach których funkcjonują,
- prawo, a bezpieczeństwo,
- podstawy prawne i organizacyjne zintegrowanego systemu bezpieczeństwa narodowego,
- zarządzanie kryzysowe w systemie bezpieczeństwa narodowego,
- zasady i procedury polityczno-strategicznego kierowania bezpieczeństwem narodowym, ze szczególnym uwzględnieniem nowych zagrożeń,
- przeciwdziałanie i zwalczanie cyberprzestępczości.
W obszarze ekonomii, finansów i rachunkowości:
- sposoby pozyskiwania dla przedsiębiorstwa środków pieniężnych z rynku finansowego i Unii Europejskiej,
- efektywne zarządzanie finansami i sprawne posługiwanie się instrumentami finansowymi,
- budowanie strategii funkcjonowania dla firm w obszarze finansów, podatków i ubezpieczeń,
- gospodarka finansowa podmiotów reprezentujących sektor publiczny,
- nadzór finansowy.
W obszarze transportu, spedycji i logistyki:
- bezpieczeństwo w sektorze transportowym, spedycji i logistyce,
- zarządzanie infrastrukturą logistyczną i łańcuchem dostaw,
- inteligentny transport,
- strategie i praktyki zakupowe,
- rola usługodawców logistycznych we współczesnych łańcuchach dostaw,
- planowanie logistyczne i zarządzanie flotą pojazdów,
- wpływ nowoczesnych technologii na logistykę w obszarze e-commerce, jak również nowych rozwiązań organizacyjnych w obszarze transportu intermodalnego i integracji usług logistycznych.
Języki konferencji: polski, angielski, ukraiński oraz rosyjski.
Zgłoszenia czynnego i biernego udziału w Konferencji, a także abstrakty referatów prosimy przesyłać do dnia 15 grudnia 2016 r.
Termin przesłania referatów do publikacji pokonferencyjnej upływa 31 stycznia 2017 r.
KONTAKT: Eliza Kotomska
tel. 22 262 88 88
e-mail: konferencja.naukowa@uth.edu.pl