CREATIVE MINDS. Nowe drogi polskiego kina


MINIONA -

Budynek K, Wyższa Szkoła Gospodarki
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Katedra Przemysłów Kreatywnych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz patron naukowy wydarzenia pismo „Kultura i Edukacja” zapraszają do udziału w interdyscyplinarnej konferencji CREATIVE MINDS. NOWE DROGI POLSKIEGO KINA, która odbędzie się 7 marca 2018 r. w Bydgoszczy.

Konferencja jest kontynuacją rozmowy o młodym polskim kinie, którą wywołały w Katedrze Przemysłów Kreatywnych dni CREATIVE MINDS. Celem wydarzenia organizowanego przez Fundację Gaudeamus, współfinansowanego ze środków Miasta Bydgoszczy w czerwcu 2017 r. było eksponowanie ciekawych zjawisk i odkrywczych propozycji polskiego kina ostatnich lat. Zachęcamy Państwa do wymiany myśli na temat młodego polskiego kina. Poszukiwania jego znaków szczególnych, ale też głosów indywidualnych. Interesuje nas rozmowa o tematach podejmowanych przez młodych twórców, dialog z mistrzami, ewolucja filmowej poetyki, korespondencja sztuk, świeże zjawiska i filmowe osobowości, a także promocja młodego polskiego kina. Proponowane obszary tematyczne:

nowe zjawiska i powracające motywy filmowe

młode kino – tożsamość pokolenia

korespondencja sztuk

kino eksperymentujące z formą

autorzy kina polskiego – nowe osobowości

w stronę kina gatunków

dialog z mistrzami polskiego kina

promocja i wspieranie młodego kina 

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy pracowników naukowych różnych dyscyplin, doktorantów i studentów oraz przedstawicieli programów wspierających i organizatorów wydarzeń kulturalnych promujących kino polskie. Tematy wraz z abstraktem i biogramem (1200-1500 znaków) prosimy przesyłać do 26 stycznia na adres: creative.minds@byd.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Patronem konferencji jest pismo naukowe „Kultura i Edukacja”. Artykuły, które pomyślnie przejdą etap recenzji, zostaną opublikowane, a ich autorzy uzyskają 12 punktów MNiSW.


Źródło:  https://www.facebook.com/events/1783884131909255/

Aktualizacja:  2017-12-18