Cyber Academy


MINIONA -

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Budynek C, Aula Ib
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

17 października 2018 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji Cyber Academy.

Podczas całodniowego wydarzenia, ludzie ze świata biznesu, nauki, przedstawiciele administracji oraz studenci będą mogli dowiedzieć się o najnowszych trendach związanych z cyberbezpieczeństwem i sztuczną inteligencją, które zostaną zaprezentowane na dwóch scenach. 

Na pierwszej z nich ,dedykowanej cyberbezpieczeństwu,  przedstawione zostaną praktyczne rozwiązania oraz sposoby zabezpieczenia się przed incydentami w sposób zrozumiały nie tylko dla osób technicznych. Uczestnicy konferencji dowiedzą się z jakimi zagrożeniami zmagają się polscy przedsiębiorcy, jak należy bronić się przed atakami oraz gdzie szukać pomocy w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Dodatkowo przedstawiciele komendy Głównej Policji oraz Prokuratury Okręgowej opowiedzą o walce z cyberprzestępczością. 

Druga scena w całości poświęcona będzie sztucznej inteligencji: jej zastosowaniu, wyzwaniom jakie stoją przed firmami oraz możliwościami jakie za sobą niesie. Pokazane zostaną przykłady wdrożenia sztucznej inteligencji przez polskie start-upy i duże międzynarodowe korporacje. 

Partnerami konferencji są między innymi Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja Digital Poland i Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Konferencja jest również elementem działań związanych z Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa oraz otrzymała patronat honorowy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Cyfryzacji, Prezydent Miasta Warszawy oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Wydarzenie jest bezpłatne, a jego głównym celem jest edukacja ludzi biznesu i administracji publicznej z zakresu bezpieczeństwa. 

Więcej informacji na stronie www.cyberacademy.com.pl


Źródło:  http://www.cyberacademy.com.pl

Aktualizacja:  2018-09-24 21:46:54